Korbička a sportovní sezení na dva podvozky - město + terén. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
17. dub 2021

Dobrý den,

vzhledem ke spoustě názorů, že kočárek, který by byl vhodný do většího terénu - polňačky, výlety, venkov, les a zároveň do města neexistuje, jsem začala uvažovat, že by mohlo být řešení mít jednu korbičku a sezení na dva podvozky. Začala jsem se rozhlížet, ale trochu narazila - u většiny značek není korbička a sezení kompatibilní se všemy modely podvozků a nebo podvozky nejsou dostatečně odlišné, aby se nákup na toto rozdělení vyplatil. Mít dva kompletní kočárky mi přijde zbytečné, finančně i prostorově náročné.

Do terénu bych si představovala - masivnější konstrukci, nafukovací kola (nebo i kvalitní gelová), ruční brzda, spíše trojkolka - mám dojem, že se s ní v terénu bude líp manipulovat? (typ jako TFK, Thule...)

Do města něco, co se dá jednodušše do kufru auta, takovou klasiku, co zvládne i kočičí hlavy.

Obecné nároky by byly - větší korbička, nastavení madla, tak aby bylo ovládání vhodné pro 165 i 195 cm, plusem adaptéry pro zvýšení korby a sezení.

Průzkumy mě přivedly na tato nedotažená, případně kompromisní řešení 🙂.

Patron - podvozek Fenix 4 nebo Falco 4 do terénu a třeba Triton 4 do města - není ruční brzda a nejsem si jistá, jestli je mezi těmi podvozky takový rozdíl, ale jsou kompatibilní.
X-Lander - podvozek X move do terénu a Xcite do města - nevím, jestli do terénu je dostatečně terénní, madlo nejde nastavit kloubově, tak se obávám, aby vyhovoval mně i muži, nevím, jestli se dá koupit podvozek zvlášť, není brzda.

Řešení, kde se vyměňují v podvozku pouze přední kola - Gesslein, Joolz.

Mohla byste prosím ohodnotit můj dosavadní průzkum a určitě uvítám další nápady, jak by se to dalo řešit.
Kdybych měla finance a kapacitu na uskladnění dvou kočárků, tak bych do terénu vybrala TFK Mono a do města něco jako Joolz, Bugaboo atd... 🙂.

Děkuji, mějte se.

Dobrý den,

moc děkuji za Váš dotaz. 🙂

Hned na úvod musím přiznat, že se tedy vůbec neztotožňuji s názory, které jste uvedla - že neexistuje kočárek, které by byl vhodný do většího terénu a zároveň do města. Rozumím tomu, že jste se asi někde dočetla informace, které jste uvedla v dotazu, ale řešení, které rozepisujete, mi připadá zbytečné.

Napíšu to postupně.

Dnešní trh nabízí nepřeberné množství kočárků, až je někdy opravdu těžké se přiklonit k jedné variantě, a pak si třeba nevyčítat, že jste si mohla vybrat jinak/lépe. Z Vašich požadavků mi vychází jako jasný vítěz kočárek X-Lander X-Move. Jednoduše, bez složitého vymýšlení dvou podvozků a dalších doplňků. Tento kočárek je naprosto perfektní ve Všem, co obsahuje a co uvádíte jako nezbytnost. V podstatě nevidím nejmenší důvod, proč byste si měla kupovat dva podvozky. Pokud je jedním z Vašich hlavních požadavků kočárek do terénu, tak podvozek tohoto kočárku bude vždycky naprosto v pohodě vhodný do města. Město je v tomto případě vlastně jen takový bonus, protože pokud zvládne projet kameny, rozbahněnou cestu či kořeny v lese, tak město včetně kočičích hlav už bude jistojistě bez problémů. Vůbec bych se nevydávala cestou, kterou popisujete. Dvěma podvozky a dalšími x doplňky si tak jako tak doma zaberete místo a ještě utratíte zbytečně moc peněz.

Kočárek X-Lander X-Move je naprosto úžasný pracant. Ve městě ho zvládnete ovládat jedním prstem a s trochou nadsázky si troufnu tvrdit, že tím stejným jedním prstem projedete i sebenáročnější terén. Je to kočárek, který má 80 cm dlouhou korbičku, takže i pro větší miminko pohodlný, když ho do něj v zimě zabalíte do fusaku. Je měkký, s kvalitní matrací a má madlo pro případný přenos korbičky. Korbička je sama o sobě lehoučká a má nastavitelnou stříšku s UV ochranou 50+. Podvozek je skladný, lehký, kola má velká, nafukovací, robustní - přičemž je opravdu luxusně odpružený a má měkké tlumiče pro tlumení otřesů v náročném terénu, takže miminko v něm bude spinkat opravdu bez rizika nějakých otřesů - a zároveň je lehce houpavý, takže spánek miminka bude tímto hezky umocněn. Má teleskopickou rukojeť (máte vysokého muže, takže za mě určitě lepší varianta než kloubově nastavitelné madlo, které zmiňujete), velký koš a také jako bonus LED světla na podvozku, které využijete třeba při večerních procházkách nebo prostě a jednoduše jako ochranný prvek v případě jízdy po cestě.

Opravdu bych se nesnažila jít cestou, kterou zmiňujete. Vše, co píšete, je určitě výsledkem důkladného průzkumu, ale šla bych cestou nejmenšího odporu a zvolila kočárek X-Lander X-Move: http://bit.ly/xmoveastral

Samozřejmě, pokud byste měla ještě nějaké dotazy, tak mi určitě napište na email a můžeme se jim spolu pověnovat. 😇

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz