Která dvojkombinace s možností houpání je vhodná do terénu?

Zodpovězené
7. dub 2022

Ahoj,

hledám dvojkombinaci kočárku pro červnové miminko.

Naše požadavky jsou:

  • velká hluboká korba,
  • kvalitní provedení matrace, vnitřek korbičky, odvětrání,
  • vhodný do terénu (polní cesta, vesnické stezky),
  • bezúdržbová kola,
  • možnost sklopit sportovní část do úplného lehu,
  • jednoduché skládání, přiměřená hmotnost, menší velikost po složení,
  • možnost houpání.

Zaujala nás značka Roan, konkrétně model Roan Bloom. Určitě si necháme poradit i jiné značky a klidně i ve vyšší cenové kategorii, jen bychom neradi platili jen za značku.

Děkujeme

Ahoj,

kočárky Roan jsou poslední dobou velmi oblíbené u maminek, jen třeba si dát pozor, aby Ti u dvojkombinace vyhovoval i sporťák, který je opravdu u těchto polských značek neskladný, těžký a má menší nosnost (15 kg). Právě z tohoto důvodu bych si je já osobně nejspíše nekoupila. Hluboká korba je jen na chvilku, zatímco se sporťákem budeš jezdit déle, je tak potřeba se při výběru dívat i na něj, aby Ti plně vyhovoval a nevyměnila si ho hned za nový a více skladný.

Roan Bloom je velmi dobře odpružený, hluboká korba i sporťák jsou dostatečně prostorné a mimo té hmotnosti, skladnosti a kompaktní velikosti po složení, splňuje Tvé požadavky.

O něco více prostornější je pak Roan Bass Next, který má větší sportovní sezení a delší stříšku.

Oba mají prostornou hlubokou korbu s polohováním a měkce odpruženou konstrukci, která jim umožňuje houpání. Sportovní sedák je obousměrný, dostatečně prostorný a samozřejmostí je polohování do úplného lehu i s opěrkou nohou. Dále mají bezúdržbová kola a jsou vyšší - což je ideální pro vysoké rodiče. Rukojeť si můžeš plně přizpůsobit, nastavíš ji až do výšky 113 cm. Ke kočárkům navíc dostaneš i bohaté příslušenství.

Pokud bych se zaměřila na skladnější sporťáky i s vyšší nosností, tak doporučuji spíše Britax Go Big2. Ne každému může vyhovovat po vzhledové stránce, ale jedná se o velmi kvalitní kočárek. S jakýmkoliv terénem si poradí na jedničku, díky větším bezúdržbovým kolům a dobrému odpružení, které mu umožňuje i houpaní. Super je zatížení nákupního košíku, unese až 10 kg.

Pokud bys netrvala na gumových kolech a nevadily by Ti nafukovací, která jsou do terénu mnohem vhodnější, tak doporučuji Abc Design Salsa 4 Air. Má dobře odvětrávanou korbu s okénkem na přední straně, které napomáhá jak lepší cirkulaci vzduchu v horkých letních dnech, tak může miminko při "pasení koníků" pozorovat okolí. Nechybí ani prostorná obousměrná sportovní část s vyšší nosností, nastavitelná rukojeť, snadné ovládání, skládání a celkově je s kočárkem velmi lehká manipulace.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie