Která trojkombinace do 15 000 Kč je nejlepší?

Zodpovězené
1. dub 2022

Ahoj,

dělám si průzkum na trojkombinaci. Termín mám poslední srpnový den. Hledám něco do 15 000 Kč už komplet.

Chtěla bych něco lehčího, menšího a skladnějšího. Kočárek by se měl vejít do starého malého výtahu (cca do 100 cm), nebo ho budu muset nést. Jezdit budeme převážně po městě, ale určitě se o víkendu vypravíme i na procházku do parku a na horší terén.
Výška rodičů je 174 cm.
Důležitá bude asi i hluboká korba na zimu.

Co se týče designu, tak se mi líbí rovné – ne oblé korbičky.

Vybrané mám: Bebetto Flavio, Bebetto Pascal, Roan Bass Next, Noordi Sole Go, Riko Ultima, Riko Side, Muuvo Quick 3.0, Muuvo Quick 2.0.

Která trojkombinace je nejlepší?

Děkuji

Ahoj,

chtěla bys něco lehčího a skladnějšího a přitom máš vybrané kočárky, které jsou naopak dost těžké a robustní! 🙂 Hlavně sporťáky z těchto polských modelů jsou těžší, neskladné a většinou i s malou nosností (15 kg), tak je na zvážení, zda by Ti i on vyhovoval a časem si nekupovala lehčí, stejně jako spoustu dalších maminek. Hluboká korba je jen na chvilku, zatímco se sporťákem budeš jezdit déle, je tak potřeba se při výběru kočárku soustředit i na něj.

Pokud jsi pro koupi rozhodnutá, zůstala bych u dvojkombinace. Vajíčka v polské trojkombinaci jsou spíš jen takovým doplňkem celého setu a nejsou tak propracované a bezpečné jako autosedačky prodávané samostatně. Zrovna k těmto kočárkům se prodávají adaptéry na vajíčka značek Maxi-Cosi, Cybex, Besafe.

Co se týče Tvého výběru, tak to jsou víceméně podobné modely. Maminky nejčastěji pořizují právě Roan Bass Next a jsou s ním spokojené.

Já bych nejvíce doporučila Bebetto Flavio 2020, právě kvůli jeho nižší hmotnosti, protože každé kg navíc je znát.

Pokud Tě to táhne k Muuvo, tak bych šla spíše do modelu Muuvo Slick, oproti Muuvo Quick 3.0. Má delší zádovou opěrku a dá se prodloužit opěrka nohou.

K těm lehčím a skladnějším kočárkům patří například Espiro Only. Má nejnižší hmotnost (11 kg) a zároveň je velmi skladný. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že má níže umístěné nástavby (ale nově jsou ke kočárku dodávány zvyšovací adaptéry na hlubokou korbu). Hluboká korba patří k těm prostornějším a sportovní sedák složíš spolu s konstrukcí v obou směrech. Kola má menší, ale za to nafukovací, takže zvládnou i lehčí terén. Dále má dostatečně velkou nosnost (22 kg), což je také plus.

A zvýšenou nosnost má i též oblíbený Baby Design Husky XL, tak na něj koukni, zda by Tě nezaujal.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie