Který cestovní kočárek je skladný a jde do úplného lehu?

Zodpovězené
10. zář 2022

Ahoj,

hledám sportovní - cestovní kočárek pro 13měsíčního syna. Já mám 172 cm a muž 184 cm. Kočárek musí splňovat následující podmínky:

  • cena do 15 000 Kč,
  • snadno složitelný,
  • skladný do kufru auta,
  • ať zabere minimum místa,
  • příští rok plánujeme letět, tak by mohl být vhodný i na palubu (letadlo není úplná podmínka, ale ráda si prohlédnu jaké jsou kočárky v nabídce a nerada bych kvůli tomu kupovat druhý, ať máme jeden a pořádný),
  • úplný leh,
  • rovné sezení - co nejvhodnější na páteř,
  • terén i městský i hrbolatý, nerovný - rozbité cesty,
  • nosnost do 22 kg,
  • váha kočárku co nejnižší,
  • dlouhá stříška.

Určitě ne: nafukovací kola, černá barva.

Nyní máme dvojkombinaci Bebetto Bresso Premium Stella smaragdově zelený, konstrukce rose gold. Líbí se nám, když je barva netradiční. Taková jiná. Aktuálně sportovní část využíváme, jenže zabere celý kufr, jelikož se dává zvlášť sportovní část a podvozek. A má nosnost jen do 15 kg.

Který kočárek splňuje naše požadavky?

Děkuji

Ahoj,

v první řadě připomínám, že přichází chladnější období, které je spojeno se sněhem, ledem a štěrkovým posypem chodníků. Proto určitě doporučuji koupit kočárek s většími koly.

Často doporučuji lehký (12 kg), sportovní a zároveň cestovní model Venicci Tinum 2.0. Jeho sedátko má možnost úplného lehu a je dostatečně prostorné i pro větší dítě. Odpovídá tomu také jeho nosnost sportovního sedadla, která je 22 kg.

Jako druhou možnost vidím kočárkovou novinku, kterou si dokážeš vyskládat sama. Je to model Hauck Walk N Care. Je výjimečný svým výškově nastavitelným sedadlem.

Prohlédni si také Nuna Mixx Next. Je to otočný model s dvojitým odpružením všech čtyř kol. Kola jsou větší, takže hravě zvládnou i nerovný terén. Výška teleskopické rodičovské rukojeti je od 96 do 112 cm, takže velmi vhodná pro vysoké rodiče.

Zkus zvážit i novinku v podobě Easywalker Jackey XL, který je pro vysoké rodiče přímo stvořený. Nedávno jsem v poradně dělala jeho srovnání s původním Easywalker Jackey. Připínám Ti ji k přečtení:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka