Který golfový kočárek je vhodný pro každodenní použití?

Zodpovězené
29. bře 2022

Ahoj,

hledám golfový kočárek pro každodenní použití pro 10měsíčního syna.

Požadavky:

  • pohodlný pro větší miminko,
  • úplný leh,
  • opěrka nohou - nejlépe polohovatelná,
  • aby zvládl i dlaždice ve městě,
  • sluneční stříška,
  • lehký,
  • kompaktní,
  • snadné skládání,
  • vhodný i do letadla,
  • možnost připojení držáku k pití.

Teď mám Bugaboo Fox 2, ale ráda bych už měla golfky, se kterými budeme jezdit od jara do podzimu. Na zimu a do terénu bychom využívali sportovní kočárek, který plánujeme pořídit.

Původně jsem se rozhodovala mezi Bugaboo Bee 6, Cybex Mios nebo Cybex Melio. V jednom obchodě mi radili Inglesina Maior a následně nějaký Easywalker. Prý s Miosem a Melem neprojdu nic.

Bugaboo Bee 6 tam neměli.

Které golfky splňují mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

nejvíce bych doporučila Easywalker Jackey, který je lehký (7,5 kg), velmi skladný a patří k těm prostornějším kočárkům ve své třídě. Odpružení má na svůj typ měkké, takže i celková jízda je lehká a příjemná. Pokud budeš kočárek často skládat, tak jistě oceníš i jeho vychytávku, kdy se aktivováním doskládá sám. Momentálně patří k těm nejlepším kočárkům typu golfek, co trh nabízí. Sama mám Bugaboo Bee a přemýšlím, že místo něj pořídím právě Jackey 🙂.

Bugaboo Bee 6 je dobrou volbou, pokud Ti nevadí kratší opěrka nohou - při spánku má tak dítě nohy mimo ní. Díky inovovaným větším kolům má dobré jízdní vlastnosti a oceníš u něj dlouhou stříšku. Oproti Jackey je tedy už těžší (9,4 kg) a méně skladný, takže záleží, jak moc upřednostňuješ lehkost a kompaktnost.

Ačkoliv má Cybex Mios 3 malá kolečka, tak klame tělem, protože odpružení má slušné na rozdíl od Cybex Melio. V létě oceníš jeho síťovanou sedačku, pro dostatečné odvětrávání a potěší i polohovací opěrkou nohou. Hmotnost má tedy také trochu vyšší (8,7 kg). Melio se liší i nižší nosností (jen 15 kg) a menší stabilitou, proto ho doporučuji spíše jako doplněk k hlavnímu kočárku na nějaké rychlé přesuny. Takže z těchto dvou doporučuji určitě Cybex Mios 3.

Pokud netrváš na rozměrech příručního zavazadla, tak by Inglesina Maior také splňovala Tvé požadavky. Nabízí dobré rozměry i pro větší dítě, lehkou hmotnost (7,9 kg) a má velká kola, díky kterým si poradí hravě i s nerovným terénem.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie