Který kočárek je extra skladný a jde do úplného lehu?

Zodpovězené
20. bře 2022

Ahoj,

hledám extra skladný kočárek, který budeme mít v autě a využijeme jej na příležitostné výlety, nákupy nebo dovolenou. V současnosti máme Britax Go Big a jsme s ním spokojeni. Jen hledáme doplňkový kočárek k našemu.

Požadavky:

  • úplný (téměř úplný) leh,
  • kolečka, do kterých se nezapíchají kamínky,
  • ne úplně nejmenší kolečka (samozřejmě, že budou menší než na Britaxu),
  • aby se dal složit do velikosti příručního zavazadla,
  • nemusí být sedadlo do obou směrů, ale byla by to výhoda,
  • byla by vhodná prodloužená stříška (ale není to podmínka),
  • aby nebyl úplně tvrdý,
  • cena do 10 000 Kč, max. 12 500 Kč.

Je to mnoho požadavků, ale ne všechny je třeba dodržet.

Jaké jsou Tvé doporučení na kočárek?

Děkuji

Ahoj,

nejvhodnější variantou je podle mě TFK Dot 2. Působí trochu robustním dojmem a je ideální pro vyšší rodiče. Ačkoliv nemá nastavitelnou rukojeť, tak je poměrně vysoký a nemá středovou tyč u zadních kol. Kočárek je krásně odpružený a nechybí ani gumová kola se vzduchovými komorami, takže ani větší terén nebude žádný problém. Po složení je navíc velice kompaktní.

Další mě napadá velmi oblíbený Cybex Eezy S+², který je též lehký a skladný.

Případně i Babystyle Oyster Zero, kola má také poměrně odolná. Navíc je opravdu prostorný a má extra dlouhou stříšku.

Povedený je i jeho novější nástupce Babystyle Oyster Zero Gravity, který prošel řadou vylepšením a nejlepší z nich je vychytávka ve formě automatického skládání. Hmotnost se o trochu zvýšila (8,5 kg), ale stále patří mezi lehké kočárky.

Z otočných a skladných modelů mě napadá Moon Resea Sport či Zopa Move.

Z uvedených kočárků doporučuji jednoznačně TFK Dot 2, má dobré odpružení a nejkompaktnější složení. Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie