Který kočárek je pro mě nejlepší?

Zodpovězené
12. bře 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit při výběru kočárku. Mám sice ještě trošku čas, ale už si dělám mírný průzkum. Miminko se má narodit na přelomu srpna/září - čili asi bude zapotřebí větší korba na zimu.

Hlavním parametrem bude asi délka, protože bydlím v paneláku v 7. patře se starým malým výtahem. Měřila jsem a na délku má 105 cm.

Budeme chodit hlavně po chodnících ve městě, ovšem určitě se vypravíme i na výlet na méně zpevněnou cestu. Budeme cestovat i za prarodiči, takže i skladnost je důležitá. Kufr máme docela velký.

Chtěla bych kočárek, který by vydržel celé období kočárkování, tedy trojkombinaci. Ideální i pro sourozence. Výška nás rodičů je 175 cm.

Rozpočet mám do 15 000 Kč už s komplet výbavou.

Kola bych chtěla asi gelová, bezúdržbová a také dobré odpružení.

Líbí se mi kočárky přesně v tomto pořadí:
1. Bebetto Flavio - má na délku jen 93 cm, ze všech se mi líbí nejvíc, má i možnost připojení autosedačky, pěkné barvy, ale bojím se kvality.
2. Riko side - má na délku 94 cm.
3. Kinderkraft Everyday - tady mě odrazuje barevné provedení - čili spíš ne.
4. Baby Design Bueno - na délku pouhých 80 cm, tak to zase nevím, jestli nebude malá korba na zimu.

A teď další, které se mi líbily. Ovšem jsou na můj výtah velké. Přemýšlela jsem jedině, že kočárek rozložím, odnesu nahoru korbu a vrátím se dolů pro konstrukci.

1. Noordi Sole Go – tento se mi líbil velmi designově i proto, že je vhodný i do horšího terénu, mínusy jsou pro mě ale nemožnost napojit autosedačku a v neposlední řadě má až 101 cm na délku.
2. Roan Bass Next
3. Adamex Gallo
4. Espiro Only

Jaký je Tvůj názor na můj výběr?

Děkuji

Ahoj,

rozhodně bych volila lehčí a menší kočárek, který se vejde do výtahu, akorát by sis to zbytečně komplikovala 🙂. Nicméně pokud se sklopí rukojeť či se kočárek dá více šikmo, tak by se měly vejít všechny kočárky.

Z Tvého výběru bych Ti doporučila jednoznačně Espiro Only. Má nejnižší hmotnost (11 kg) a zároveň je velmi skladný. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že má níže umístěné nástavby (ale nově jsou ke kočárku dodávány zvyšovací adaptéry na hlubokou korbu). Celý kočárek by měl mít na délku 100 cm, takže se vejde i do výtahu. Hluboká korba patří k těm prostornějším a sportovní sedák složíš spolu s konstrukcí v obou směrech. Kola má menší, ale za to nafukovací, takže zvládnou i lehčí terén. Dále má dostatečně velkou nosnost (22 kg), což je také plus. Většina polských kočárků má jen 15 kg.

To je právě případ i Tvého favorita Bebetto Flavio. Kočárek s hlubokou korbou má 11,7 kg, což je super, ale sporťák má už 13,2 kg, když připočítám nižší nosnost, tak si myslím, že bys brzy sporťák vyměnila za nějaký lehčí, stejně jako spoustu dalších maminek. Hluboká korba je jen na chvilku, zatímco se sporťákem budeš jezdit déle, je tak potřeba se při výběru kočárku soustředit spíše na něj, aby nám plně vyhovoval.

Chápu, že chceš trojkombinaci, ale v případě těchto kočárků bych zůstala u dvojkombinace a vajíčko dokoupila zvlášť od jiné značky. Vajíčka v polské trojkombinaci jsou spíš jen takovým doplňkem celého setu a nejsou tak propracované a bezpečné jako autosedačky prodávané samostatně. Zrovna k těmto kočárkům se prodávají adaptéry na vajíčka značek Maxi-Cosi, Cybex, Besafe.

U Noordi Sole Go máme chybu, za což se velmi omlouvám 🙂, samozřejmě, že k němu lze připojit vajíčko, stačí přikoupit adaptéry. Navíc i rozměrově by se měl vejít do výtahu. Stejně jako Flavio, má nižší nosnost a patří k těm těžším, takže je opravdu na Tvém zvážení, zda Ti kočárek bude vyhovovat při častém skládání. Jinak jim nechybí bezúdržbová kola, nastavitelná rukojeť, dlouhá stříška a dobře jsou na tom i s rozměry jak korby, tak i sportovního sedáku.

Já osobně bych šla do Espiro Only, kvůli skladnosti a více praktičtějšímu sporťáku. Ale pokud už teď zvažuješ možnost, že pořídíš ještě nějaký lehčí doplňkový sporťák, tak dobrou volbou budou i další zmíněné kočárky.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie