Který kočárek má velkou hlubokou korbu?

Zodpovězené
30. srp 2022

Ahoj,

hledám kočárek s velkou hlubokou korbou. Momentálně máme Zopa Move, ale dcera bude mít brzy tři měsíce a bude jí už malý. Do sportovní části je zase maličká, byť by byla jen vleže.

Který kočárek má velkou korbičku a vejde se do něj i v zimě?

Dívala jsem se na Stokke Trailz.

Děkuji za odpověď

Ahoj,

Zopa Move má pouze o 4 cm menší hlubokou korbu, než má Stokke Trailz Terrain nebo Stokke Trailz Classic.

Asi bych nešla cestou koupě kočárku Stokke. Spíš bych se podívala po univerzální vložné tašce či kvalitním fusaku, spolu s ergonomickou podložkou. Ty vložíš do sportovní části Move.

Případně bych doporučila koupit kvalitní zimní fusak a na jeho dno bych vložila ergonomickou univerzální podložku. Ta zajistí správný vývoj páteře. Dcerka bude stále dostatečně chráněna a bude mít pohodlí.

Můžeš koupit i multifunkční vložnou tašku od značky Emitex. Například takový model Oxford. Kromě dostupné ceny zaujme také možností přeměnit ji na fusak. Stačí vyjmout desku a odepnout nosné popruhy, takže využití najde i později. Délku tašky lze upravit stažením, nebo povolením šňůrky kolem hlavy dítěte. Šířku lze upravit také, takže dobře padne do všech typů kočárků. Praktické je i její zajištění proti sklouznutí.

Pokud podložku do kočárku, resp. fusaku, tak já jsem využívala konkrétně Babymoov univerzální ergonomickou podložku CosyMorpho, která byla vyvinuta pro správný vývoj páteře. Spolu s fusakem či nepadavou dekou Pinkie bude dítěti teplo a zároveň bude mít dost prostoru.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka