Který kočárek pro srpnové miminko zvládne město, terén i přírodu?

Zodpovězené
11. dub 2022

Ahoj,

miminko se nám narodí v srpnu. Bydlíme ve městě, často se přesouváme autem i delší trasy, když jedeme k rodičům na vesnici.

Mé požadavky na kočárek:

  • skladný,
  • rychle složitelný,
  • lehčí,
  • stabilní s možností procházek po městě či po náročnějším terénu, až procházek v lese (lesopark, neupravená cesta),
  • asi dvojkombinaci,
  • cena je ke zvážení podle možnosti a také vlastnosti kočárku (12 500 - 25 000 Kč).

Jaké jsou Tvé doporučení na kočárek?

Děkuji

Ahoj,

pokud bude převládat těžší terén v přírodě, tak bych jednoznačně volila nafukovací kola u kočárku. Doporučuji například značku Moon, mimo nafukovacích kol, patří i k těm lehčím a skladnějším kočárkům.

Více jsem je rozebrala v této otázce v poradně, tak se na ni podívej, třeba Tě některý z kočárků zaujme. 🙂

Za zmínku stojí i tříkolové varianty kočárků, které jsou do terénu více vhodné. Jako první doporučuji Thule Urban Glide 2. Patří k nejlehčím trojkolkám a je skvěle využitelný i do města. Má velmi lehkou manipulaci, super jízdní vlastnosti díky velkým nafukovacím kolům a navíc má i snadné skládání, díky jeho nižší hmotnosti.

Druhou variantou je Baby Jogger City Elite 2, oproti Thule je více "městský", má polohovací opěrku nohou, prostornější sportovní sedák a bezúdržbová gumová kola s odpružením, která jsou však také vhodná do terénu.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie