Který kočárek s korýtkovým sezením se snadno skládá a má delší stříšku?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

hledám kočárek pro prosincové miminko. Aktuálně máme ještě 2leté dítě, ale sourozenecký kočárek pravděpodobně nechceme.

Preferujeme korýtkové sezení, kočárek do terénu, lehčí váhu, delší stříšku a snadné skládání.

Dříve jsme měli Easywalker, ten už nechceme. Nelíbí se mi Bugaboo, Cybex, Thule ani Joolz. I přesto, že se mi nelíbí Cybex, tak v úvahu připadá Cybex Balios. Přijde mi však na něm trošku komplikovanější na skládání. A pokud bychom upustili od korýtkového sezení, tak potom Moon Clicc.

Máme 164 a 180 cm. Terén, ve kterém se nejčastěji pohybujeme je město a také vesnice, různé povrchy. Chceme, aby sedadlo sportovní části bylo v obou směrech jízdy. Používat budeme asi i skejt, jiné doplňky nepotřebujeme.

Ještě jsme koukali na Bugaboo Fox 3 a Bugaboo Fox Cub, ale nejsem si úplně jistá ani tímto výběrem.

Jaký je Tvůj názor?

Děkuji

Ahoj,

pokud často střídáte povrchy města a vesnice, tak Moon Clicc nedoporučuji. Je to lehký a především městský kočárek. Na nerovném povrchu by se zničila nejen jeho konstrukce, ale především kola a odpružení.

Pokud Moon, tak Moon Piú. Ten ovšem nemá korýtkový tvar sedáku, což je pro značku typické.

Bugaboo Fox Cub vyšel na trh v únoru 2023 jako nový model značky. Vychází z bratrského modelu Bugaboo Fox 3, od kterého se liší jednoručním složením, většími koly, možností prodloužení opěrky nohou, objemnějším nákupním košíkem, vylepšeným úhlem rukojeti materiálem potahů. Oba modely jsou vhodné pro Vaše výšky, jelikož mají teleskopicky nastavitelné rodičovské rukojeti. Zároveň jsou obě jejich nástavby umístěny ve střední výšce konstrukce.

Vřele doporučuji model Gesslein FX4 Life, jen nevím či není nad Váš rozpočet, přestože žádný neuvádíš. Více o jeho plusech a minusech se dozvíš zde:

A prohlédni si také Babystyle Egg 2, který popisuji v této mé nedávné odpovědi:

Korýtkové kočárky Joolz Day+ nebo Joolz Geo3 nedoporučuji. Jsou cenově vyšší, jejich váha je více než 13 kg a ani nesplňují Vaše kritéria výběru. Zároveň si myslím, že nepotřebujete tak robustní kočárky.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka