Který kočárek zvládne terén, vejde se do malého výtahu a má teleskopickou rukojeť pro vysoké rodiče?

Zodpovězené
13. zář 2023

Ahoj,

hledám kočárek do terénu. Tedy na vesnici, kde není cesta. Je tam jen makadam. Občas budeme chodit i do města.

Parametry:

  • aby zvládl terén,
  • aby se vešel i do menšího výtahu,
  • aby to nebylo úplné chrastítko,
  • dostatečně dlouhá sportovní část a může i korba - miminko bude zimní,
  • teleskopická rukojeť pro vysoké rodiče,
  • dostatečně dlouhé stříšky,
  • úplný leh ve sporťáku,
  • ideální nějaké větrání ve sportovní části na léto,
  • odbrzdění vždy celým chodidlem a ne špičkou,
  • stačí dvojkombinace kolem 14 000 Kč,
  • může být i z bazaru.

Dívali jsme se na Espiro Miloo a Babystyle Oyster 3.

Co nám můžeš poradit?

Děkuji

Ahoj,

Babystyle Oyster 3 je určen pro rodiče, kteří se pohybují převážně po městském povrchu a občas i po nerovných cestách vesnice. Jeho středně velká kola jsou měkce odpružená a snadno ovladatelná. Jízdě napomáhá i dobré těžiště, které usnadňuje zdolávání obrubníků. Tento model kočárku Ti nedoporučuji koupit, pokud máte makadamové cesty. Kdybys s ním občas měla zdolávat takový terén, tak ano. Ale jestli to je u vás běžný každodenní terén, tak ne.

Espiro Miloo je model, který má bezúdržbové nenafukovací pneumatiky plněné gelem. Ty společně s odpružením tlumícím nárazy zaručují dobré jízdní vlastnosti i na náročnějším povrchu vesnice – tedy i na makadamu.

Na podobné otázky jsem nedávno odpověděla, proto Ti je sem připnu. Maminky žijí v podobném prostředí.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka