Který kočárek zvládne v terénu kameny a má vysokou nosnost?

Zodpovězené
2. čer 2022

Ahoj,

hledám kočárek do terénu, který se „nelekne“ kamenů a snese toho víc. Musí mít vyšší nosnost, cca do 35 kg. Na ceně nezáleží, i když pravidlo "ne všechno drahé, je také dobré", je občas na místě.

S Thule kočárky nemáme až tak dobré zkušenosti, na to jak jsou opěvované.

Který kočárek nám doporučuješ?

Děkujeme

Ahoj,

doporučuji určitě značku TFK. Jedná se o velmi kvalitní kočárky s vysokou nosností.

Konkrétně doporučuji model TFK Mono. Patří mezi ty těžší (15,5 kg), což nemusí každému vyhovovat, ale i přes to se s ním velmi snadno manipuluje a jeho hmotnost poznáš až u skládání do auta. Kola má o něco menší, než má Thule, ale jeho jízdní vlastnosti jsou velmi dobré. Je to takový tank co projede vše. U kol si můžeš vybrat jejich materiál, buď můžeš mít bezúdržbová kola se vzduchovými komorami, nebo klasická nafukovací. Rukojeť nastavíš až do výšky 122 cm, takže je ideální pro vysoké rodiče. Oproti ostatním trojkolkám má možnost předělat hlubokou korbu na obousměrný sporťák. Menší dítě tak můžeš vozit čelem k sobě, a až povyroste, tak ho teprve dáš do klasického sporťáku. Najdeš u něj i polohování nohou, madlo a samozřejmostí je prodloužená stříška, prostorné sezení s možností úplného lehu nebo ruční brzda.

Pokud bys chtěla bazarový model, tak doporučuji TFK Joggster Trail 2 a TFK Joggster Adventure 2. Liší se materiálem kol (model Adventure má nafukovací a je cca o půl kg těžší).

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie