Který lehký a odpružený kočárek má otočné sedadlo?

Zodpovězené
2. kvě 2022

Ahoj,

momentálně máme kočárek Jane Matrix, který je super odpružený. Má také otočné sedadlo, ruční brzda je perfektní a nastavitelné madlo, ale má strašně malou stříšku. Sezení v kočárku není nejlepší a bohužel vůbec to není skladný a lehký kočárek.

Vlastnosti budoucího kočárku:

  • lehký - 7 kg max. 9 kg a má rychlé skládání bez odpojení sedadla,
  • odpružený - kvůli špatným cestám v našem okolí,
  • kočárek s velkou stříškou - moc se mi líbí stříška na kočárku Valco, bohužel ale není odpružený,
  • velmi důležité je otočné sedadlo.

Líbil se mi kočárek Cybex Eezy S Twist, který docela splňuje mé požadavky. Když jsme ho byli vyzkoušet, zdálo se nám, že je to velmi malý kočárek.

Cenu kočárku v tomto momentě neřeším vzhledem k tomu, že si uvědomuji, že výše uvedené vlastnosti nás něco budou stát.

Který by mohl splňovat výše uvedené požadavky?

Děkuji

Ahoj,

Cybex Eezy S Twist patří k těm menším a užším kočárkům, takže ho doporučuji spíše pro menší děti.

Mezi lehké kočárky, co mají dobré odpružení, patří například Cybex Mios 3 či jeho starší modely. I když má malá kolečka, tak má citelné odpružení a dobré jízdní vlastnosti. Nechybí mu ani polohování nohou, možnost úplného lehu, krásný design a super je i jeho síťovaná sedačka, využitelná během horkých letních dnů.

Dále mě napadá i Bugaboo Bee 6, který patří také k těm lehčím a má dobré jízdní vlastnosti na svůj typ. Oproti Mios má delší stříšku a prostornější sezení, které navíc dokážeš ještě zvětšit - můžeš u něj povysunout jak zádovou opěrku, tak i prodloužit sedák.

Pokud se Ti zamlouvalo Valco, tak přichází v úvahu i Valco Baby Snap Ultra Trend, který patří též k těm lehčím otočným sporťákům. Dají se k němu dokoupit nafukovací kola, díky kterým bude mít hned lepší jízdní vlastnosti.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie