Který lehký kombinovaný kočárek splní mé požadavky?

Zodpovězené
30. dub 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, který kočárek je vhodnější od narození, a případně nějaké zkušenosti. Upřednostňuji nižší váhu a aby projel snazší terén. Zatím se mi velmi zalíbil Cybex Talos s lux (ale nenašla jsem téměř žádné recenze) a Britax Strider M.

Děkuji

Ahoj,

pokud upřednostňuješ nižší hmotnost, tak bych volila Britax Strider M, který má 10 kg. Sportovní sezení má obousměrné, s plynulým polohováním zad i nohou až do úplného lehu. Kola jsou gumová, tedy bezúdržbová a k tomu má centrální odpružení, které tlumí nárazy a díky kterému je možné kočárek lehce houpat. S nerovným terénem si tedy poradí bez obav, ale do nějakého náročného terénu v přírodě to určitě není. Nechybí mu ani velká nosnost, dlouhá prodlužovací stříška, nastavitelná rukojeť nebo prostorný nákupní košík, který unese až 7 kg.

Dalo by se říct, že je to lehčí a skladnější varianta Britax Smile III.

Za to Cybex Talos S Lux je více terénní kočárek, takže se hodí i na náročnější terénu, ale má už přes 14 kg, což je znatelný rozdíl. Oproti Britax má o něco málo větší rozměry sportovní sedačky a je méně skladný. Dále u něj najdeš odpružená a též bezúdržbová kola, nastavitelnou rukojeť a prostorný košík. Jeho největší nevýhodou je stříška, která nemá možnost zakrytí, dítěti tak může vadit sluníčko v obličeji nebo nedostatečně chránění vůči větru.

Pokud chceš kočárek spíše do města a na nenáročný terén, tak doporučuji i jeho lehčí a velmi oblíbenou variantu, a to Cybex Balios S Lux. Designově je mu podobný a váží o něco méně (11, 7 kg). Hluboká korba je dostatečně prostorná a je uložená níže, což vyhovuje spíše nižším rodičům. Najdeš u něj též bezúdržbová kola s odpružením, prostornou sedačku i nastavitelnou rukojeť pro přizpůsobení kočárku své výšce.

Ke všem modelům se dá připojit jak hluboká korba, tak i autosedačka, máš tak plnohodnotný kočárek od narození. Pokud chceš vyloženě lehčí kočárek do lehčího terénu, tak bych volila buď Britax Strider M nebo Cybex Balios S Lux.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie