Který odpružený kočárek pro zimní dítě a nižší rodiče?

Zodpovězené
19. zář 2022

Ahoj,

jsem prvorodička a potřebuji poradit při výběru kočárku. Dítě se narodí v lednu a chtěla bych dobře odpružený kočárek do města na rozbité cesty. Líbí se mi, když se kočárek houpe.

V prodejně jsem odzkoušela Tutis Uno3+, který měl odpružení perfektní, ale byl příliš velký a i vysoký.

Podobně s odpružením byl super Britax Go Big2 a Britax Go Next2. Super manipulace a košík pro nákup do 10 kg. Tam mi trochu vadí vzhled a v recenzích čtu, že se nedá sportovní část dát do úplného sedu.

Konkrétní Britaxy prohlížím i bazarové, ale nebráním se ani novým. Limit mám do 25 000 Kč pro komplet 3-kombinaci. Samozřejmě při levnějším typu kočárku bych brala 2-kombinaci a kvalitnější vajíčko.

Autem často necestujeme, máme ale menší byt (žádný prostor, navíc na úzké chodbě). Bojím se kočárek nechávat v kočárkárně, takže skladnost by byla plus. Větší váhy se nebojíme, protože máme výtah.

Hledám:

  • Dobře odpružený kočárek – nafukování kolečka mi nevadí. Upřednostnila bych gelové, nebo plněné pěnou, abych nemusela řešit defekt.
  • Sportovní část raději s rovným ležením s možností do úplného lehu.
  • Nižší, protože mám 167 cm, manžel 173 cm.
  • S dostatečně prostornou hlubokou korbou (v prodejně mi např. Britax Smile III nedoporučovali, že by pak byl problém s dítětem ve fusaku). Líbí se mi panoramatické okénko, ale nevím zda stihnu využít.
  • Musí se vejít do výtahu, který má rozměr 110 x 85 cm.
  • Extra dlouhá stříška na sporťáku i v korbě, aby v zimě nefoukalo dovnitř.
  • Dobře přístupný košík na nákup.
  • Limit 25 000 Kč pro 3-kombinaci.

Tady jsi často doporučovala Moon Relaxx Edition, ale ten mi oproti Tutisu a Britaxu nepřišel odpružený vůbec. Jen velikostně a vzhledově ok. Zopu jsem měla možnost vyzkoušet, také mi nevyhovuje.

Polské kočárky typu Bebetto se sice houpaly, ale konstrukci moc nevěřím. Měly špatně přístupné nákupní košíky a nemoderní vzhled.

Největší favorit je pro mě je vybavením a vzhledem Espiro Only a Espiro Next.

Jak jsou odpružené?

Nemám možnost je odzkoušet, protože na prodejně je nemají.

Jako další zvažuji také nový Kinderkraft Nea, který také neměli na prodejně.

Dá se odpružením a jízdními vlastnostmi porovnat s Britaxem nebo Tutisem?

Zdá se mi, že je z levných a tenkých materiálů. Bojím se profukování oproti např. Tutisu, kde hluboká korba má technologii Thermocot se skvělými termoregulačními vlastnostmi nebo Espiru, kde lze krásně na korbě zvednout ochranu proti větru výše.

Jaký kočárek bys mi doporučila?

Ahoj,

vzhledem k Tvé výšce a požadavkům Espiro Only a ani Espiro Next nedoporučuji. A pokud se ti nelíbilo odpružení Moon Relaxx Edition, tak Espiro ho má velmi podobné. Pneumatiky má sice nafukovací, což mu o něco vylepšuje odpružení, ale Tutis Uno3+ se jednoznačně nevyrovná. Bude se Ti zdát tvrdé. Ale máš pravdu, že je, podobně jako Relaxx, určen vyšším rodičům. Minusem Nextu je i nižší, pouhých 15kg nosnost sportovního sedadla.

Kinderkraft Nea je lehčím modelem a vlastnostmi skoro totožný s Kinderkraft Everyday. Má pár much, ale jinak je to kvalitní a praktický kočárek ve své cenové třídě.

Někomu, kdo je tak náročný, bych určitě doporučila spíše: Bugaboo nebo Easywalker.

Od Bugaboo si prohlédni model Bugaboo Fox 2. Má výborné jízdní vlastnosti, je lehký a skladný. Minusem je akorát korýtková sportovní část.

Bohužel, perfektní kočárek neexistuje.

Znám jen jeden tak skoro dokonalý model. Nazývám ho kočárek, který má všechno. Je jím Easywalker Jimmey. Ale tento kousek je nad Tvůj stanovený rozpočet.

A jeho bratrský model, který by Ti funkčně seděl - Easywalker Harvey3. Ten je ovšem také korýtkového typu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka