Který odpružený kočárek s maxi stříškou je ovladatelný jednou rukou a vydrží do konce?

Zodpovězené
19. kvě 2022

Ahoj,

hledám kočárek, který už nechci měnit a chci, ať mi to vydrží až do konce kočárkovacího období.

Mé požadavky:

  • sportovní, žádná 2 či trojkombinace,
  • přiměřeně skladný (ne jako náš Hartan Racer GT, který zabere celý kufr a to máme velké auto),
  • otočný,
  • ne korytkové sezení,
  • váha není až tak důležitá - ať se nepřeváží, když zavěsím kolo na madlo,
  • větší úložný prostor,
  • ložná plocha minimálně 90 cm, lepší 100,
  • nosnost rozhodne přes 15 kg, občas se ještě povozí i moje čtyřletá, nebo potřebuji zavěsit její kolo a odvézt prcka,
  • terénní, tedy odpružený,
  • maxi stříška,
  • sklopitelný do úplného lehu,
  • dobře ovladatelný jednou rukou (ne jako Valco Baby Snap Ultra).

Jistý čas jsem měla půjčený Mutsy. Ten byl super, jen když dívám ten sportovní otočný model, tak ta ložná plocha je krátká. Má jen 84 cm.
Teď mám Valco Baby Snap Ultra Tailormade a ovladatelnost je asi nejhorší, co mám odzkoušené 4 kočárky. Chybí mu odpružení a vadí mi, že se stříška nedá sklopit spolu se sedadlem, když dávám do lehu. Těžko se mi potom překládá dítě z nosítka do kočárku během kojení.

Dívala jsem se podle jiných zodpovědných otázek na tyto kočárky:

  • Britax Strider M - chyba mi údaj o celkové ložné ploše a nevidím ho na bazaru - když je tak super, čekala bych, že se tam vykystovat bude), nemá ani hodnocení,
  • Cybex Balios S Lux – odrazují mě ty negativní komentáře, zejména to, že je úzký a asi by tak nevydržel do konce kočárkového období.

Jaký kočárek mi doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

obousměrné kočáry bývají méně prostorné než ty neotočné, žádný z nich většinou nevydrží po celé kočárkovací období - ať už kvůli menším rozměrům, nebo hlavně proto, že můžeš časem chtít něco více kompaktnějšího a lehčího s větším dítětem.

Britax Strider M je relativně nový kočárek, takže na bazaru se zatím neobjevuje. Je velmi podobný Britax Smile III, ale s tím rozdílem, že je lehčí a o něco méně prostorný, pro větší děti určitě není. Každopádně si ho umím představit do doby, kdy dítě vyžaduje obousměrné sezení a později ho vyměníš za neotočný a více skladnější kočárek.

To samé platí i o Cybex Balios S Lux, opět to není kočárek pro větší děti a oproti Britax je hůře odpružený.

Mezi prostorné obousměrné kočárky patří určitě Britax Go Big2 i Emmaljunga NXT90 F, ale jsou už těžší.

Pokud chceš mít kočárek co nejdéle, tak bych zvolila Britax Smile III, a v případě, že budeš časem kupovat ještě jiný kočárek, například typu golfek, tak určitě postačí i Britax Strider M.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie