Který otočný sportovní kočárek nemá korýtkové sezení a má dlouhou stříšku?

Zodpovězené
21. dub 2022

Ahoj,

potřebovala bych poradit sportovní kočárek, který by splňoval tyto požadavky:

  • otočná sedačka,
  • možnost připojení (může být i s adaptéry) vajíčka Maxi-Cosi,
  • ne korytkové sezení,
  • dostatečně dlouhá stříška, ideální s možným dobrým větráním (síťka),
  • polohovatelná opěrka na nožičky,
  • co nejvíce do lehu i sedu,
  • co nejkompaktnější skládání kvůli místu v autě,
  • ne zcela obyčejná plastová kola,
  • může být i z druhé ruky - ale není to podmínka, zajímaly by mě kočárky v různých cenách (ta není až tak podstatná).

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

Tvé požadavky splňuje několik kočárků, prvním z nich je například Cybex Balios S Lux, který se dá na bazaru sehnat za dobrou cenu. Najdeš u něj 11,2kg hmotnost, dostatečně prostornou a otočnou sedačku s polohováním nohou. Nechybí ani dlouhá prodlužovací stříška, bezúdržbová gumová kola a nastavitelná rukojeť. Samozřejmostí je i připojení vajíčka či hluboké korby.

Dále doporučuji Valco Baby Snap Ultra Trend, který sice nemá odpružení, ale jdou k němu dokoupit nafukovací kola, která jeho jízdní vlastnosti zlepšují. Má super nízkou hmotnost na svůj typ (lehce přes 8 kg), extra dlouhou prodlužovací stříšku i dostatečně velké rozměry sezení.

V poměru cena/výkon je fajn i kočárek Zopa Move. Splňuje také víceméně vše, co od kočárku očekáváš, ať už je to nízká hmotnost (10 kg), skladnost, jednoduché složení se sedačkou nasazenou v obou směrech, nastavitelná rukojeť, prodlužovací stříška (i když ta není tak dlouhá jako u Baliosu a Valca) a velký nákupní košík. Kola má gumová s odpružením, které je spíše mírné, ale na menší nerovnosti je dostačující. Co se týče rozměrů sezení, tak kočárky Zopa patří k těm menším.

Koukni i na Zopa Quest, zda Tě nezaujme.

A může to být i Britax Strider M, který též splňuje všechny požadavky. Najdeš u něj též 10kg hmotnost, nastavitelnou rukojeť, dostatečně velkou nosnost (22 kg) a bezúdržbová gumová kola, která jsou plněná pěnou. Stříšku má opravdu dlouhou a jeho košík uveze až 7 kg. Konstrukce kočárku je odpružená i centrálně, takže si s případnými nerovnostmi poradí dobře a lze s ním i lehce houpat.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie