Který sporťák je skladný, stabilní a snadno ovladatelný?

Zodpovězené
18. bře 2022

Ahoj,

mám 1,5letého syna a od narození používáme Thule Urban Glide 1. Momentálně bych ho však vyměnila za něco skladnějšího a užšího kvůli víkendovým cestám na chalupu a problémům s přejížděním v uličkách potravin.

Potřebovala bych něco snadno ovladatelného (i 1 rukou), co zvládá díry a výmoly a nezasekává. Něco, co lze snadno zvedat na obrubník a do autobusu. Zároveň však o dost menší než Urban Glide.

Zvažovala jsem i dokoupení druhého kočárku (buginy). Zkoušela jsem Easywalker Jackey, nicméně po Thule jsem s ním měla opravdu problémy a nesplňoval mé požadavky.

Další možnost je Thule Spring, ten je ale už opět větší.

Existuje ještě něco, co splňuje tyto požadavky?

Děkuji

Ahoj,

Thule Spring by nemusela být špatná volba, pokud přijmeš jeho větší rozměry a hmotnost. To samé je i Baby Jogger City Mini GT2, který je navíc ještě prostornější, má polohování nohou a přijde mi o trochu lépe odpružený, ale i těžší. Sice je jejich složení jednoduché, ale zaberou stále dost místa. Odměnou Ti za to bude ale jejich lehká manipulace a dobré jízdní vlastnosti v horším terénu.

Z těch lehčích mě napadá třeba Cybex Eezy S+², má jen 7,6 kg a kompaktní rozměry.

Nebo TFK Dot 2, který působí robustním dojmem a je ideální i pro vyšší rodiče. Ačkoliv nemá nastavitelnou rukojeť, tak je poměrně vysoký a nemá též středovou tyč u zadních kol. Kočárek je krásně odpružený a nechybí ani gumová kola se vzduchovými komorami, takže ani větší terén nebude žádný problém. Po složení je velice kompaktní a lze ho využít jako příruční zavazadlo.

Vyhovovat by mohla i Inglesina Maior, má též fajn odpružení a velká zadní kola.

Nebo to může být prostornější a cenově výhodný Petite&Mars Street+ Oak 2021 či Petite&Mars Royal. U Street máš navíc možnost zakoupit nafukovací kola, což doporučuji, ale tím se jeho hmotnost ještě zvýší.

Nejrozumnější volbou mi přijde TFK Dot 2, má dobré jízdní vlastnosti a zároveň je lehký a velmi kompaktní. Pokud bys chtěla více prostornější kočárek a stále s lehčí hmotností, tak koukni na kočárky značky Petite&Mars.

Držím palce ve výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie