Který sportovní kočárek jde do úplného lehu a je vhodný pro vyšší rodiče?

Zodpovězené
10. čer 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro vyšší rodiče. Musí být lehký, skladný, s větší ložnou plochou, úplný leh, nehrkotající kola. 9měsíční syn už nyní měří 81 cm, tak ať se do kočárku vejde i na zimu s fusakem.

Který kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

doporučuji například Inglesina Maior, rukojeť má pevnou, ale je ve výšce 107 cm, takže se dobře ovládá i vyšším rodičům. Patří k těm lehčím (7,9 kg), skladnějším kočárkům a na svůj typ má větší kola, která jsou velmi dobře odpružena a zvládnou i lehčí terén.

Dále to může být i o něco těžší Thule Spring, který má 10 kg, nastavitelnou rukojeť a navíc nemá u zadních kol středovou tyč, takže nehrozí, že by Tě kočárek nějak omezoval v chůzi.

Extra prostorné sezení má model Baby Jogger City Mini GT2, který má už 10,5 kg, ale pro větší děti je ideální, protože má dlouhou jak ložnou plochu, tak i výše položenou stříšku. Rukojeť má též nastavitelnou, takže si ho plně přizpůsobíš své výšce.

Zmíním i Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade, který patří též k lehčím (8 kg) a prostornějším. Doporučuji ho ve verzi Sport, tedy s nafukovacími koly, díky kterým bude mít mnohem lepší jízdní vlastnosti. Oceníš u něj i dobrou skladnost, fajn cenu i extra dlouhou stříšku.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie