Který sportovní kočárek je odpružený a snadno se zvedá na obrubník?

Zodpovězené
30. zář 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro dcerku, která bude mít 14 měsíců. Nyní máme Cybex Eezy S+2 a potřebuji ještě jeden nějaký robustnější a terénnější jako náhradu za Britax B-Motion 4 Plus. Tento kočárek byl hrozný, tvrdý, neohrabaný, vůbec nebyl terénní, jak jsme očekávali.

Naše požadavky:

  • aby se snadno ovládal klidně i jednou rukou,
  • lehce zvedal na obrubník,
  • byl kvalitně odpružen i do lesíku, kočičí hlavy na chodníku, ale žádné obrovské terény zase - běhat s ním nebudu,
  • aby hravě zvládl bláto na podzim, sníh v zimě,
  • byl prostorný.

Mám v merku Baby Jogger City Mini GT a Baby Jogger City Elite 2 model 2022 - ten má velká kolečka. Ale líbí se mi i Thule Spring. Thule Urban Glide 2 beru pořád jako běžecký kočárek, tak nevím, jestli ten není zbytečnost.

Jaký je Tvůj názor?

Děkuji za odpověď

Ahoj,

díváš se na tříkolové kočárky, které však není snadné zvedat na obrubník. Tedy, abych byla přesná - nezvedneš ho na obrubník jednou rukou. Trojkolky totiž mají jiné těžiště stability, než je tomu u čtyřkolových kočárků. Ale jízda s nimi je po lesíku, ve sněhu nebo po mokrém listí zase mnohem jednodušší.

Thule Spring a Thule Urban Glide 2 mají naproti Baby Jogger kočárkům o něco užší sedadla. Také se jim nedají polohovat opěrky nožiček. To je třeba si samostatně dokoupit. Plusem u nich je jejich lehká hliníková konstrukce a menší celková hmotnost kočárku. Urban Glide 2 určitě není jen běžecký kočárek. Můžeš si o něm přečíst moji podrobnou recenzi. Je to fantastický multifunkční kočárek do každého terénu, tak jako podobný konkurenční model Baby Jogger Summit X3.

Baby Jogger City Mini GT2 a Baby Jogger City Elite 2 jsou oproti Thule kočárkům těžší, ale mají i jiné plusy. Jsou jimi náhledová okna na stříškách, větší zádové opěrky a také odpružení všech kol.

Elite 2 je větší sportovní model, který je vhodný pro aktivní rodiče. Zvládá nerovný terén polních turistických tras. Takže pokud neplánuješ s kočárkem takovou aktivitu, tak je pro Tebe zbytečně velký. Oba kočárky mají otočné rodičovské rukojeti a snadné skládání. A přestože mají v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), tak jejich kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jejich možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků. Je třeba se naučit s nimi správně manipulovat.

Já osobně mám kočárek Baby Jogger Summit X3 a je to super model. Využívám ho nejen na vesnici, ve městě, na běh a sport, ale také na turistice. Podobně jako Urban Glide 2 má pevnou opěrku nožiček. To jsem také řešila dokoupením univerzální opěrky nožek. Kočárek je podobně jako Elite 2 určený pro aktivní rodiče.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka