Který sportovní kočárek je skladný, má velká kola a zvládne přesuny?

Zodpovězené
2. pro 2022

Ahoj,

momentálně používáme kočárek Thule Urban Glide 2. Syn však v něm už nechce sedět a ani v něm nevydrží. Ven chodíme jen občas, tedy jen na spánek. Přemýšlím o výměně za jiný sportovní.

Mé požadavky:

  • skladnější,
  • aby se snadno skládal,
  • velká kola,
  • vhodný jen na nějaké přesuny, když půjdeme někam a syn nebude vláda chodit.

Přemýšlela jsem na Petite&Mars Street+.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

Petite&Mars Street+ nevyhovuje Tvým požadavkům z hlediska snadného skládání. Jeho skládání je obouruční a ne zcela prakticky řešené. Páčky na složení jsou umístěny pod sedadlem.

Spíše si prohlédni model Carrello Bravo Plus, který je od Street+ lehčí. Zároveň má snazší skládání a je rozměrem po složení i skladnější.

Doporučuji také Cybex Balios M. Má otočné sedátko mírně korýtkového typu, které s vyšší 17kg nosností zvládne i větší dítě. Jeho větší tvrdší odpružená kola jsou vhodná převážně do města, ale mají zvládají i mírně zhoršený lehčí terén (štěrk, tráva, sníh, mokré listí apod.).

Pokud chceš něco praktického i na dovolenou, prohlédni si Easywalker Jackey. Napsala jsem o něm podrobnou recenzi, ve které najdeš jeho podrobný popis.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka