Který sportovní kočárek je vhodný do města a má rovný sed a leh?

Zodpovězené
6. říj 2022

Ahoj,

hledám kočárek do města „na parádu“. Musí být lehký, rychle skládatelný a s vyšší nosností. Mám celkem dlouhonohou 16měsíční dcerku a my jsme oba vyšší (177 a 197 cm).

Nyní máme Britax B Motion 4, ale je mi těžký jen tak na nákup/do města. Je doslova ošklivý, ale se psy stačí. Do města se s ním stydím jít.

Všechny kočárky, které koukám mají šikmý sed. Dcerka nesnáší sedět šikmo, nechce se opřít. Je zvědavá a všechno musí vidět. Jinak chce ven z kočárku. A někdy potřebuji, aby v něm vydržela. Rovný leh by byl super také.

Dívala jsem na Easywaker Jackey XL, muži se moc nelíbí. Chtěl by hnědá kožená madla jako Cybex, ale ten je velmi drahý. Vlastnosti má fajn, tedy až na náhledové okénko a ten nerovný sed.

Dá se to nějak udělat?

Na Britaxu jsem to udělala prošitím pásů bez spoje, které tomu bránily.

Nebo poradíš jinou značku?

Bonus by byl, kdyby se vešel jako příruční kufr do letadla.

Děkuji

Ahoj,

kolmého sedu dosáhneš jednoduchým přikoupením univerzálního pásu, který dokáže i šikmější sedák kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze.

Easywalker Jackey XL je ideální k Vaší výšce a jeho větší pěnová kola město zvládají.

Hnědá kožená madla můžeš také řešit koupí nebo ušitím návleků.

Případně se podívejte na image v podobě modelu Bugaboo Bee 6. Je to top kočárek. Já osobně mám starší model Bugaboo Bee 5. Vyhovuje mi, že sedadlo je otočné s možností úplného lehu a má funkci kolmého sedu. Navíc místo dětského madla můžeš zakoupit i snack tray neboli pultík na jídlo. Můj syn ho na procházkách miluje a dokonce si ho sám natočí jak potřebuje.

Pokud chceš něco stylového a elegantního, tak si prohlédni i cenově dostupný model Peg-Pérego Selfie. Sice má naprostý leh, ale sed ne. Ten bys musela řešit pásem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka