Který sportovní kočárek má kolmý sed, polohovatelnou opěrku až do lehu a pěnová kola?

Zodpovězené
8. lis 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek, který splňuje mé požadavky:

  • kolmý sed,
  • polohovatelná opěrka až do lehu,
  • prodloužená stříška,
  • pěnou plněná odpružená kola, která zvládnou lesní terén,
  • vyšší nosnost (vhodný pro příležitostné převození i většího dítěte),
  • ideálně cenově dostupnější než Bugaboo Bee 6.

Který kočárek mi doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

zkus si prohlédnout bazarové kočárky značky Joie, která má sedadla s kolmým sedem.

Prohlédni si i Joie Finiti nebo Joie Versatrax. Oba modely mají vyšší, 22kg nosnost sportovního sedáku. A zároveň výšku zádové opěrky 50 cm, takže se do nich vejde i větší dítě. Mají pěnou plněné pneumatiky a mechanické odpružení, to je předurčuje spíše do města, ale zvládnou i občasný průjezd nerovným terénem.

Terénní kočárky, které jsou určeny k průjezdu náročnějším, hrbolatým povrchem, nemají funkci kolmého sedu. Je to správné řešení sklonu zádové opěrky, a to vzhledem k dodržení pravidel bezpečnosti a ergonomie. Dítě má být při průjezdu terénem ​​opřeno v tzv. polosedě. Případně se má samo přitahovat o madlo, a to v tzv. „aktivním sedě“.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka