Který sportovní kočárek má prostorné sezení a zvládne i vyježděné lesní cesty?

Zodpovězené
19. pro 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro 1,5letou dcerku. Podmínka je, že musí mít prostorné sezení a možnost lehu. Musí zvládnout vesnici a vyježděné lesní cesty. Otočný nemusí být. Dlouhá stříška bude velké plus. Suma do 4 000 Kč, klidně i bazarový.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

dívala bych se po značkách a modelech, které snáze seženeš v bazaru. Jsou jimi například Petite&Mars Street+ Air s nafukovacími koly a Petite&Mars Street+ RWS, který má kola nenafukovací.

Případně bych rovnou koupila nový a cenově dostupný model Carrello Bravo Plus.

Pokud něco s většími koly, tak bych sáhla po Hauck Runner 2. Je to lehký kočárek, který se svými velkými nafukovacími pneumatikami zvládá i náročnější nerovný povrch.

Případně si můžeš prohlédnout i bazarové modely, které se již nevyrábějí. Jsou jimi Britax B-Motion 3 Plus nebo čtvrtkolový bratr Britax B-Motion 4 Plus.

Nebo bych vsadila na kvalitnější a o něco dražší kočárky Thule Spring či Baby Jogger City Mini GT2. Sice ten má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka