Který sportovní kočárek zvládne terén a je vhodný pro 16měsíční dítě?

Zodpovězené
19. srp 2023

Ahoj,

hledám sportovní kočárek do 22 kg, který zvládne i terén. Musí být dobře ovladatelný, stabilní, lehký, pohodlný a skladný. Cena do 5 000 Kč. Syn má 16 měsíců, váží 13 kg a měří 86 cm.

Jaký kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

prohlédni si model Carrello Bravo, který je pokračovacím sportovním kočárkem, určeným pro rodiče, kteří se pohybují nejen po městě. Nízká váha a výborná manipulovatelnost umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Sportovní sezení je neotočné a nekorýtkového typu. To znamená, že jej lze napolohovat do skoro naprosto rovného lehu. Sezení patří k těm prostornějším na trhu, proto v nich bude mít pohodlí i větší dítě od 6 měsíců až do konce kočárkovacího období.

Vyšel na trh v roce 2022 jako menší bratr modelu Carrello Bravo Plus, který je o něco dražší. Také by Ti mohl vyhovovat. Tento model velmi často v poradně doporučuji, protože je nejen cenově dostupný, ale umí maminky i překvapit po funkční stránce.

Další vhodné modely jsou Espiro Look nebo Petite&Mars Royal. Blíže je popisuji v této odpovědi:
Najdu lehký a otočný kočárek s velkou stříškou do 7 000 Kč?

Případně si prohlédni i o něco kvalitnější, dražší, populární a designové modely značky Cybex Eezy S+² či Cybex Balios M**.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka