Který sportovní kočárek zvládne vesnické cesty, snadno se skládá a vydrží do konce kočárkování?

Zodpovězené
7. zář 2023

Ahoj,

potřebuji sportovní kočárek pro ročního syna, který je spíše větší dítě.

Požadavky:

  • nosnost do 22 kg,
  • aby vydržel již do konce kočárkového období,
  • skladný do malého auta - škoda Fabia,
  • aby prošel vesnické cesty - rozbité cesty, štěrk, i trošku sněhu,
  • abych ho uměla snadno poskládat do auta, když pojedu do města.

Mám vybrané dva kočárky:

Britax B-Agile R,
Petite&Mars Royal.

Přemýšlela jsem i nad otočným v obou směrech - Joie Versatrax nebo Valco Baby Snap 4 Ultra Trend.

Který kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

kočárky, které máš vybrány jsou určeny většinou na městský povrch, čemuž odpovídá materiál jejich kol a také odpružení.

Jediným modelem, který zvládne i nerovnější povrch vesnice je Petite&Mars Royal. Má i dvojité odpružení kol. V roce 2021 prošel výraznou změnou v podobě výměny materiálu kol. Původní pěnové byly nahrazeny odolnějšími ze směsi gumy a pěny - tzv. tvrzenými gumovými. Plus na jeho stříšce bylo přidáno náhledové okénko. Toto je model, na který by ses měla zaměřit, neboť splňuje Tvá kritéria výběru.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka