Který tříkolový kočárek je vhodný i do náročnějšího terénu?

Zodpovězené
19. kvě 2022

Ahoj,

dostali jsme starší kočárek Jane Slalom Pro a sportovní část nám docela vyhovuje. Tedy až na stříšku, která nestíní, je vybledlá a natržená.

Mám investovat do nově upravené stříšky, nebo koupit ještě na toto léto nový sportovní kočárek?

Dcerka bude mít v srpnu 2 roky. Plánujeme i druhé dítě, tak nevím, jestli koupit 3/2kombinaci, nebo jen ten sporťák a novorozeneckou vložku.
Zamlouvá se mi značka Baby Jogger, případně Thule, ale i Jane je za mě ok.

Co se týče kočárku, tak mi vyhovuje tříkolový do náročnějších terénů (asi nafukovací kola), ale více vesnice + příroda než město, občas brusle na hrázi. A asi nejdůležitější věc, aby se i děťátko v kočárku pohodlně vyspalo s nataženými nožičkami a stříška stínila.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

Jané Slalom Pro byl ve své době top kočárek, takže pokud Ti jinak vyhovuje, tak bych u něj klidně zůstala. Stříška se dá nechat ušít celá nová a prodlužovací.

Pokud bys přece jen toužila po změně, tak doporučuji například Thule Urban Glide 2, ke kterému jde později přikoupit a nasadit hluboká korba či vajíčko. Potěší moderním designem, dlouhou prodlužovací stříšku s větráním, velkými nafukovacími koly se super odpružením a ruční brzdou. Díky širšímu rozchodu kol je velmi stabilní a má snadné i skládání. Ve výbavě mu chybí madlo a polohování nohou, které musíš dokoupit zvlášť.

Dále doporučuji o něco prostornější Baby Jogger Summit X3, který má též nafukovací kola s výbornými jízdními vlastnostmi, ruční brzdu, dlouhou stříšku a velmi praktická je možnost aretace předního kola na rukojeti. Rukojeť je na pevno, takže se nedá výškově nastavit. Nevýhodou u nových modelů je neúplný leh a chybí mu též polohování nohou i madlo, které je nutné dokoupit.

A do třetice doporučuji TFK Mono, který je z uvedených kočárků nejtěžší (15,5 kg), což nemusí každému vyhovovat, ale i přes to se s ním velmi snadno manipuluje a je celkem skladný. Kola má o něco menší a můžeš si vybrat, jestli chceš bezúdržbová kola se vzduchovými komorami, nebo klasická nafukovací. Rukojeť nastavíš až do výšky 122 cm, takže je ideální pro vysoké rodiče. Oproti ostatním trojkolkám má možnost předělat hlubokou korbu na obousměrný sporťák. Menší dítě tak můžeš vozit čelem k sobě, a až povyroste, tak ho teprve dáš do klasického sporťáku. Najdeš u něj i polohování nohou, madlo a samozřejmostí je prodloužená stříška, prostorné sezení s možností úplného lehu nebo ruční brzda.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie