Který Valco kočárek je skladný?

Zodpovězené
12. dub 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro 6měsíčního syna.

Aktuálně máme hlubokou část Riko Primo, ale kočárek nedokážu sama naložit do auta. A to i kvůli váze a také kvůli rozměrům. Manžel je nadšený jak je stabilní a odpružený. Kočárek má nafukovací kola a zvládá terén (ten jej samozřejmě nakládá levou zadní).

Proto náš nový kočárek by měl být:

  • v první řadě, co nejmenší po složení a lehký,
  • po rozložení naopak dostatečně velký, aby vydržel do konce kočárkového období,
  • aby zvládl rozbité stezky, štěrk, lehký terén,
  • skládání sezení směrem dovnitř kvůli čistotě,
  • sezení chráněné látkou po bocích, aby nebylo otevřené,
  • aby se případně ke kočárku dala v budoucnu dokoupit korbička pro druhé dítě.

Zaujal mě Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Líbí se mi na něm, že se dá sundat jednou rukou, složit sezením dovnitř, které je i chráněné po bocích látkou, je prostorné,dlouhé a že kočárek si po složení pasem přehodím přes rameno a přenesu. U druhého dítěte můžu dokoupit korbičku a využívat od narození. Zdál se mi lehčí než jiné.

Obávám se, aby to nebylo úplné chrastítko, protože kromě nafukovacích kol nemá žádné odpružení. A také nevím, jestli je ok, kdyby synek přešel rovnou do sporťáku otočeného ode mě a ne klasicky nejprve tváří ke mně. Valco Baby Snap Ultra Trend je zase už dost velký po složení.

Je něco lepšího než Valco?

Klidně i z dražších modelů, jsem ochotna jít do bazarového.

Děkuji

Ahoj,

obávám se, že ne. Tím, že chceš dokoupit i hlubokou korbu časem, tak se nám výběr poměrně zúžil. Každopádně Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade není špatný kočárek. Sice nemá odpružení, ale je velmi lehký, takže nafukovací kola mu ke zlepšení jízdních vlastností dost pomůžou. Navíc je dostatečně prostorný i pro větší dítě. Napadají mě i další kočárky, ale většina má ještě menší rozměry nebo jsou výrazně těžší, takže mi Valco přijde jako dobrá volba.

Je třeba počítat s tím, že otočné kočárky jsou většinou těžší, méně prostorné a ne tak skladné. Ačkoliv jsem většinou pro neotočné kočárky, tak půlroční miminko se mi zdá ještě malé na sporťák po směru jízdy. Je to však jen můj názor, každé dítě je jiné.

Z těch lehčích připadá v úvahu Tebou zmíněný Valco Baby Snap Ultra Trend, ke kterému lze také dokoupit nafukovací kola a pak doporučuji i Cybex Balios S Lux nebo Britax Strider M. Ke všem jde dokoupit hluboká korba a patří mezi ty prostornější a lehčí.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie