Který velký sportovní kočárek je zároveň také otočný?

Zodpovězené
5. zář 2022

Ahoj,

hledám velký sportovní kočárek pro dítě, které už samé sedí.

Mám jen tři základní požadavky:

  • Chtěla bych otočný, aby dítě bylo nejprve otočeno tváří ke mně. Když bude větší, tak zase ať je kočárek otočen opačným směrem.
  • Dále bych chtěla opravdu velký kočárek. Nemusí být nijak skladný do kufru auta a ani jej nemusím skládat jednou rukou. Prostě velký pohodlný kočár. Žádné designové chrastítko s maličkými kolečky.
  • Velká nafukovací kola.

Jde o kočárek do města, ale mělo by to být SUV mezi kočárky.

Existuje kočárek, který splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

když se řekne SUV mezi kočárky, tak mě jako první napadne sportovní Inglesina Quad. Má specificky tvarovanou konstrukci s odpružením tlumícím všechny běžné nerovnosti. Jeho minusem je samostatné skládání konstrukce a sportovního sedáku. Svou výškou rodičovské rukojeti (max. 102 cm), je určený pro nižší a středně vysoké rodiče (max. do 160 cm).

Prohlédni si také model Bohemia Nori. Jeho prostorné sedadlo odveze 20kg dítě. Kola má však plněné gelem, protože od nafukovacích pneumatik výrobce ustoupil z důvodu hrozby defektu. Minusem je vyšší 16,8 kg vážící konstrukce s nasazeným sportovním sedadlem.

A určitě si prohlédni i model Abc Design Salsa 4 Air. Má tedy také vyšší hmotnost, ta ale při manipulaci a jízdě není vůbec znát. Kočárek je velmi dobře ovladatelný. Má jednu z nejprostornějších sportovních sedaček. Celý kočárek je vyšší, takže se ovládá lépe spíše vyšším rodičem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka