Kvalitní kočárek do města a na cesty, sporťák do lehu do 40 tisíc. Cybex Priam, Bugaboo nebo jiný?

Zodpovězené
4. bře 2021

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně výběru kočárku. Jsme teprve na začátku vybírání. Miminko by se mělo narodit v druhé půlce srpna. Žijeme v Praze, takže nás budou čekat každý den obrubníky, četné schody, eskalátory, přestupy na autobus, metro… Také budeme jezdit na návštěvy autem a potřebujeme, aby kočárek byl snadno skladný do auta a snadno rozložitelný, aby nás to neodrazovalo, jestli vůbec jet nebo ne 🙂 . Bydlíme také blízko přírodního parku, kde jsou i nezpevněné cesty, takže to nebude jen jeden betonový terén.

Naším kritériem je sporťák do lehu, sporťák by měl být prostorný a pohodlný i pro dvouleté dítě, kvalitní konstrukce, větší nákupní prostor, který je snadno dosažitelný. Přáli bychom si opravdu kvalitní kočárek, jedná se o první dítě a rádi bychom ho využili i u druhého.

Je to reálný nápad?

Cenově by měl být tak do 40 tisíc za dvojkombinaci. Líbí se nám Cybex Priam, budu ráda za zhodnocení, zda se na naše požadavky hodí a také budu ráda i za jiné tipy. Designově se mi líbí také BugaBoo, měla jsem v ruce Bugaboo Cameleon a přišel nám nízký, hůře dostupný košík, korýtkové sezení u sporťáku a u větších dětí mi přišlo, že byl v roce a půl téměř malý.

Před nedávnem jsem četla v poradně od Eli také o kočárcích Mammas a Papas, ale více nevím.

Poslední dotaz, myslela jsem si, že v poradně odpovídala Eli. Co se s ní stalo? 🙂 Lze dohledat starší dotazy a rady v její poradně?

Moc Vám děkuji za všechny rady.

A přeji hezký den.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. 🙂

Vezmu to popořadě, ať na něco nezapomenu. 😉 Vzhledem k Vašemu velkému rozpočtu je určitě reálné najít kočárek, který bude odpovídat Vašim požadavkům a nebude problém, aby Vám vydržel i pro druhého mrňouska.

Zmiňujete kočárky Cybex Priam, Bugaboo a také Mamas&Papas.

1) Cybex Priam je výborná volba. Jako jeden z mála kočárků na trhu má velmi kvalitně zpracované všechny tři kombinace - korba je velmi prostorná a stabilní, sportovní verze zvládne i větší děti (nemusíte mít strach, že byste ho musela brzy měnit za jiný - prostornější), a také autosedačka není v tomto případě jen doplňkovým zbožím, nebála bych se v ní s děťátkem cestovat. Disponuje také XXL košíkem, který je bytelný a snese opravdu velký nákup nebo velké množství hraček, jídla a náhradního oblečení. 😉 Navíc je to perfektní společník do jakéhokoliv terénu, což jste zmínila jako jedno z hlavních kritérií.

2) Kočárky Bugaboo jsou obecně designově hezké a stylové. Ale jak píšete - jsou nízké, košík je skutečně hůře dostupný a ze zkušenosti své i jiných maminek si nemyslím, že se jedná o kočárek do pořádného terénu.

3) Značka Mamas&Papas je za mě také zárukou kvality. Má robustní podvozek, který zvládne terén, duální odpružení kol a také příjemně velká kola. Sportovní verze má stabilní polohování zad i nohou, takže zaručuje pro prcka úplný leh. Nejsem si akorát jistá celkovou velikostí sporťáku, protože zkušenosti maminek se liší - některé maminky nebyly spokojené, že s větším děťátkem měly pocit stísněnosti. Já osobně si to nemyslím, vyzkoušela jsem se synem, který není žádný drobeček a přišlo mi, že je to v pořádku, že v něm byl spokojený.

Za sebe bych Vám v rámci Vašich požadavků doporučila ještě kočárek X-LANDER X-Move. Jedná se o kočárek vhodný pro pohodlné cestování po nezpevněném terénu. S tímto sporťákem nebudete ani vědět, že ho "řídíte". 🙂 Je prostorný, lze s ním jezdit proti i po směru jízdy. Snadno se skládá, je kompaktní a je navíc vybaven LED světly se dvěma režimy svícení (světlo/blikání), takže pokud byste se ráda procházela i ve večerních hodinách, tak budete nadšená. Má 5bodové pásy s polstrováním, 2 polohy nastavení nožní opěrky a regulace sklonu zádové opěrky je velmi plynulá. Má velká rychloodnímatelná nafukovací kola a nastavitelnou velikost spodního košíku. Korba je za mě také v pohodě, není vyloženě velká, ale ani to není žádný drobek, takže taková zlatá střední cesta.

Ještě mě napadá, že byste byste mohla být spokojená s kočárkem Britax Smile. Je dost vychytaný, bez problému zvládne náročnější terén. Má teleskopickou rukojeť a chybí středová tyč, do které se u jiných modelů kočárků Britax (zvláště) tatínkové kopali. A navíc má nášlapnou brzdu u pravého kola, což mi přijde jako fajn věc.

Co se týká Eli - upřímně, nemám bohužel žádné bližší informace o předchozí poradkyni, která zde působila. Určitě se ale pokusím zjistit, jestli je možné dohledat archív atd. 🙂

Kdybyste měla jakékoliv doplňující dotazy, tak se na mě neváhejte obrátit.

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz