Lehký městský kombinovaný kočárek, který zvládne i lehčí terén. Vyšší rodiče, vynášení na 2. patro.

Zodpovězené
24. zář 2020

Ahoj,

na konci října čekáme narození dítěte a stále se nedokážeme rozhodnout, jaký kočárek vybrat. Chtěla bych proto poprosit o radu.

Chceme dvojkombinaci - novou i bazarovou - do cca 15000, která nám vydrží a bude mít kvalitní sporťák. Kočárek by měl být lehký, stabilní a dobře ovladatelný. Pohybovat se s ním budeme především ve městě, takže MHD, eskalátory apod. Zároveň bydlíme ve 2. patře bez výtahu a pravděpodně ho budeme vynášet, takže je pro nás důležitá i jeho váha. Chtěli bysme, aby měl prostornou korbu, kde dítě vydrží i s fusakem přes zimu, větší kvalitní kola (ideálně nafukovací nebo plněná pěnou), která zvládnou občas i lehčí terén (polní a lesní cesty), byl odpružený a měl dostatečně dlouhou stříšku. Měl by být vyšší, protože oba měříme přes 180 cm.

Dívali jsme se na Joie Versatrax, u které mi ale připadá, že je korba úzká a sportovní sezení by mohlo být víc zakryté a stříška delší, navíc jsem četla, že konstrukce není moc kvalitní a kočárek brzo začne hrkat.

Abc Design Salsa a Salsa 4 Air by asi splňovali naše požadavky, ale první by mohla mít lepší kola a druhá by mohla být lehčí. Dívala jsem se i po kočárcích Britax, Moon, Jané nebo Espiro.

Prosím proto o radu a tipy i na jiné kočárky, které by splňovaly naše požadavky. Uvědomuji si, že ideální kočarek neexistuje. a že nakonec v něčem budeme muset slevit ze svých požadavků.

Díky za pomoc.

Ahoj!

Pokud chceš, aby byl kočárek lehký a vynášateľný (každodenně), já osobně bych se smířila s EVA pěnovými koly. Je to absolutní nutnost - nafukovací anebo gelem plněné pneumatiky ti ihned přidají na váze i dvě tři kila. Kromě toho píšeš, že používání bude městské, s případným lehčím terénem - a na něco takového není absolutně nutné se zatěžovat nevím jakými terénními koly, věř mi. Proto bych já osobně z tvého výběru absolutně nevyloučila základní ABC Design Salsa - z mě je absolutně dostatečný, dokonce možná ještě stále velký. Ale určitě bych ani nepřemýšlela o více než 14kg Air verzi - je to absolutně nepotřebné. Já bych dokonce, a to jsem také ne nejnižší (176cm) řešila asi i nějaký menší, klidně nižší kočárek, neboť ta skladnost, váha, vynesitelnosť ti ultra pomůže a z dlouhodobého hlediska bude výhodou.

ABC Design Salsa 4

Z jiných modelů na zvážení bych velmi silně poradila Gesslein FX4 Classic, který je super i (nastavitelnou) výškou nástavb, váhou, a ještě má i vložnou korbičku, se kterou jít po schodech zejména s mini miminkem bude absolutně ze všech možností nejpohodlnější. Jen tedy bohužel cena je tam vyšší. Zkus minimálně popřemýšlet, že jestli i vyšší částka za to nestojí - značkový kvalitní model spíše prodáš za lepší pcenu ozději, takže konečná cena co za něj zaplatíš by tak nebyla nějaká strašná.

Gesslein FX4 Classic

Dalším návrhem by pak byl Jané Muum (novější)

Jané Muum V2

nebo Jané Kawai, což mi přijdou jako kvalitní a dostupná městské varianty na všestranné využívání.

Jané Kawai

Já osobně bych zvažovala i něco super lehké jako Valco Snap Ultra Trend, když tak s dokoupenými Sport nafukovacími koly. Za mě by, hlavně na začátek (a po roce a půl vyměnit klidně za něco lehčí neotočné).

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Joie Versatrax úplně v pohodě mohl být, zejména když je rozpočet omezený. Není to vůbec zlý kočárek, zejména když vemeš v úvahu jeho pěknou cenu.

Joie Versatrax

A mou jinou, těžší no super skladnou možností by byl i kočárek jako Baby Jogger City Premier - ten fakt dlouho vydrží a vynášet ho složený není pri ten praktický tvar a systém vůbec také zlé...

Baby Jogger City Premier

Já osobně bych ale v tomto případě asi koupila ten Gesslein, pokud mám pravdu říct. No to je subjektivní názor, a ty vybírej podle svých potřeb.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.