Lehký, skladný a kvalitní kočárek do 10 tisíc Kč - Oyster Zero, Inglesina Maior. Který je kvalitnější? Poradíte případně jiný?

Zodpovězené
11. únor 2022

Dobrý den,

sháním lehký, skladný, kvalitní kočárek max. do 10 kg - ideálně co nejméně. Kočárek, který by měl dlouhou stříšku, ve které je průhled na dítě a nějaké odvětrání na léto, odpružení, kvalitní pěnová nebo gelová kola - aby zvládl město a případně lehčí terén. Cena do 10 tisíc. Chtěla bych v něm už nyní vozit svého 4měsíčního syna (například, když s ním pojedu do města - bydlíme na vesnici, kde nyní používám terénní kočárek).

Mám vybrané dva kočárky BabyStyle Oyster Zero a Inglesina Maior. Který je kvalitnější?

Poradíte případně další?

Velice děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den.

Ahoj,

BabyStyle Oyster Zero je super kočárek a splňuje víceméně vše co požaduješ. S hmotností 7,9 kg patří k těm lehčím kočárkům, jednoduše se ovládá i skládá jednou rukou a nabízí jednu z nejširších sedaček - 41 cm, ložná plocha je pak dlouhá 91 cm, takže se pohodlně vejde i větší dítě. Zádovou opěrku lze sklopit téměř do lehu, ale není to úplná rovina (viz foto).

Inglesina Maior nabízí stejnou nízkou hmotnost, úplný leh, ale o trochu menší rozměry - 34 cm na šířku a 84 cm dlouhou ložnou plochou. Ovládání i skládání je také velmi lehké. Součástí kočárku je i nánožník ve stejném designu.

U obou kočárků najdeš pěnová kola, která má Inglesina výrazně větší, ale odpružení je u obou podobné a jízdní vlastnosti tak srovnatelné. Dále mají pevnou rukojeť - pokud jsi vyšší postavy, tak Ti do ruky padne asi lépe Inglesina, protože ji má o necelých 5 cm výše. Oba kočárky doporučuji moc ráda - jsou kvalitní a nejsou na ně žádné špatné odezvy, nicméně trochu více plusových bodů má Inglesina Maior, ať už je to za celkový vzhled, výš položenou rukojeť, větší kola nebo možnost úplného lehu. Babystyle Oyster Zero má zase bezkonkurenční rozměry a opravdu dlouhou prodlužovací stříšku, takže ať se rozhodneš pro jakýkoliv, ani jedním kočárkem nešlápneš vedle.

Abych Ti ještě trochu zamotala hlavu, tak přidávám novinku X-Lander X-Jive. Má stále lehkou hmotnost - 8,2 kg a dostatečně velkou 22kg nosnost. Skládá se jednoduše do velmi kompaktních rozměrů, a i manipulace je lehká. Najdeš u něj též odpružení všech 4 kol, která jsou z pěny. Ohledně rozměrů patří kočárek k takovému zlatému středu. Délka ložné plochy je 82 cm a šířku sezení má 34 cm. Nechybí ani nastavitelná opěrka zad a nohou, úplný leh, prodloužená stříška. Za zmínku stojí i vychytávka na stříšce, ve formě kšiltu, který odráží světlo a díky tomu je kočárek dobře viditelný i za soumraku. Pro dostatečné odvětrávání v létě nebo pro pozorování spícího dítěte, má kočárek síťový ventilační panel. Za mě splňuje kočárek všechny Tvé požadavky, a když k tomu všemu přirovnám jeho velmi výhodnou cenu (do 5 000 Kč), jedná se o těžkého konkurenta a určitě stojí za pozornost.

Dále mě napadá i Baby Jogger City Mini GT2, který sama pořizuji. V akci se dá sehnat za 10 tisíc. Hmotnost má tedy vyšší - 10,4 kg, než zmíněné kočárky, ale plně mu to vynahrazují jeho velmi prostorné rozměry (ložná plocha je dlouhá 104,5 cm). Kromě toho má super odpružení kol, která jsou bezúdržbová gumová a dále pak nastavitelnou rukojeť a dlouhou stříšku s ventilačním okénkem.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie