Levná odpružená trojkombinace, co není tak těžká. Pruží Kinderkraft Prime? Nějaká alternativa?

Zodpovězené
13. črc 2020

Hezký den,

líbí se mi Kinderkraft Prime 2019, vzhledem k ceně, zároveň ale pěknému designu a relativně nízké hmotnosti (oproti jiným levným trojkombinacím, kde se to pohybuje často kolem 15-16 kg).

Jaké máte zkušenosti, hlavně co se odpružení týče? Jasně, že to není houpací kočárek, ale zapruží aspoň nějak při zatlačení na rukojeť? Nebo je úplně tuhý? Jedna paní mi říkala, že je úplně tuhý, nezhoupne se. Ale v ruce jsem ho neměla a skoro nikde není skladem k vyzkoušení ☹.

Případně podotázka...

Prosím o doporučení kočárku (levná trojkombinace), který není těžký (tenhle má necelých 12 kg, takové ty 15-16kilové nechci) a dá se "zhoupnout", resp. solidně pruží? Klasický houpací (Roan apod.) nechci.
Někde jsem četla Baby Design Husky / Dotty (ale ty se mi zrovna moc nelíbí 🙂).

Troj(dvoj)kombinaci mi prosím nevyvracejte, mám plán za rok kočárek měnit, teď se mi to hodí takhle....😉

P.S. K dvoj(troj)kombinaci, kterou teď hledám, že to nesmí být městský kočárek, proto hledám odpružení, měl by mít nafukovací kola a ne, aby ta přední byla nějak moc malá. Jde mi tedy o lehkost, odpružení, sporťák otočný čelem ke mně a cenově levný.

Ahoj!

Kinderkraft Prime 2019 je opravdu na svou kategorii vcelku lehký, a to znamená, že se muselo na některých vlastnostech ubrat. A tedy, ano, odpružený je, ale houpavé odpružení to není.

Kinderkraft Prime 2019

Baby Design kočárky jsou na tom jednoznačně lépe, i když tedy říkáš, že vysloveně líbit se Ti nelíbí. A celkově, takový opravdu houpavý kočárek znamená kočárek větší, robustnější, méně skladný, a tedy i těžší. Z takových, co jsou ještě jako tak v normě, bych já doporučila značku Bebetto - konkrétněji např. Nico, Bresso nebo nižší podvozek - Luca.

Bebetto Nico

Bebetto Bresso

Bebetto Luca 2018

Relativně fajn by mohl být i Lionelo Mari, ale zase se nejedná o kočárek vysloveně s retro houpáním - ale odpružení cítit je, snad i více než u modelu Prime.

Lionelo Mari

A také, protože neplánuješ nějak déle kočárků v kombinaci (zmiňuješ rok), tak bych zvážila i 2v1 typ Kinderkraft XMoov, který opravdu příjemně pruží a vanička se pak konvertuje na otočný sedák. Není nejlehčí, ale tak 14 kg se dá ustát, pokud Ti na houpání opravdu záleží a je to jen na rok ...

Kinderkraft XMoov

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.