Kočárek - 2kombinace, nafukovací kola, odpružení

poutnikova
13. únor 2018

Mám asi dost nereálné nároky, nebo alespoň nereálné na 1 kočárek, ale třeba takový znáte🙂
Chtěla bych 2kombinaci. Nafukovací kola. Aretace možná, ne nutná. Odpružení. Možnost sporťáku čelem k sobě. Pevná konstrukce. Možnost věšet na rukojeť tašku. Aby se složený vešel do Fabie kombi. Ne těžší než 14 kg (ideálně lehčí, jezdím dost busama). Dobrá brzda - vydrží bez oprav alespoň 1 dítě. Docela se mi líbí Inglesina Magnum, ale nevím do kolika let vydrží. Líbí se mi x lander, ale ten většinou nejde sporťák čelem k sobě. X move není vůbec odpružený, to se mi nelíbí. Docela pěkný má i Patron i Baby design. Bazárkový, nové jsou mimo možnosti...
Máte nápady či zkušenosti? Díky🙂

sykorova66
13. únor 2018

Doporučuji Bebecar a nebo Junamu

stefikat
13. únor 2018

Zkuste kouknout na bazárkové Gessleiny, asi F4 - je lehčí. odpružená zadní kola. Ale nejsou nafukovací, ale pěnová. Měkké, ale nepíchnete 🙂

zuzka3112
13. únor 2018

Já za sebe mohu doporučit baby design. Nevím, jak má velký kufr Fabia kombík oproti obyč Fabii. Každopádně já jezdím obyčejnou a slozim podvozek (vycvaknu ale kolečka ty blíže brzdy), navrch položím sporťák s jedu. Vzhledem k tomu, že je s kočárem snadná manipulace, tak mi to nedělá problém. Kola nafukovací, korba lze dát oběma směry. Neřeknu Vám, kolik ale váží. Pro mě byl ale z obchodu nejlépe ovladatelný a na časté ježdění busem a mhd naprosto ideální...

nikuu
13. únor 2018

@poutnikova mám baby design, jezdím s ním už rok a půl denně, autem i mhd a jsem spokojená. Ani jedna oprava. Myslím že má do 15kg. Splňuje vše co jste napsala. S korbou u sportaku se manipuluje tak dobře, že jde přehodit po i proti směru i za jízdy s dítětem 😉

chaira
13. únor 2018

Mám ABC Design Viper 4s a spokojenost. Aretace, nafukovací kola, sporťák po i proti směru jízdy, velmi pevná konstrukce. Váhu tedy nevím přesně, ale víc než 15kg nemá určitě. Snadno se skládá. Nemám co vytknout. Dole velký košík, tašku taktéž zavěsíte. Několik barevných variant.

monaluza
13. únor 2018

Pridam se ke chvale Babydesignu, jezdim s nim od listopadu 2015 (ted min, mame druhe, tak casteji sourozenecky) a nenasla jsem na nem zasadni chybu (pridelavala jsem si karabinky pro uchyceni nanozniku sportaku, ale od te doby tosnad vyresili lepe).

zajusenka
13. únor 2018

Koukni na Hartan... Mně osobně se líbí hartan topinek s +vložená taška (ta povná) a s ruční brzdou na řidítka... Ale Maj i klasickou korbyčku... Německá značka... Vydrží i na druhé dítě

leki
13. únor 2018

Mám tu Inglesinu. Dle tvých požadavků by odpovídala. To odpružení na houpání je super, je fakt bytelná a projede vše, má fajn velkej košík na nákup.. Nicméně já ji dostala a jednak se mi nelíbí designem a pak taky mi přijde fakt těžká + ovládání jednou rukou dost naprd. Nemám teda srovnání s jinejma..

eliskaxox
13. únor 2018

Concord Camino- bazarkovy Wanderer. Splňuje vše a dost prostorný pro 3 leté

veronicka89
13. únor 2018

Baby jogger 😉 zajdi se kouknout nekde na zivo 😉

zajusenka
13. únor 2018

Pardon topline S... A pevná vložená taška... Měkká kola, jako nafukovací, ale nedají se píchnout... Korbyčka i sporťák po i proti směru jízdy... Rukojeť jde též přehodit, s tím, že po přehození dopředu je o něco kratší a lépe se vejde např. do výtahu... Dobře a lehce zkladný... Rychlá možnost nastavení aretace a tvrdosti odpružení kol... Rychlé a snadné odepnutí kol... Snadná výměna sporťáku za korbičku... Možnost dokoupení nástavce na vajíčko... Nastavitelná podložka nohou do lehu... Opěrka zad nastavitelná do úplného lehu... Na boudičce kapsyčky na drobnosti... A uvnitř vložné tašky by taky měla být jedna... Např. Na telefon či peněženku...

teatime
13. únor 2018

Máme Patron Falco F4R Tour. Právě dojíždíme s druhým dítětem. Parametry myslím splňuje, je velmi skladný. Po dvou dětech je pořád docela pěkný - materiály jsou kvalitní. Jízdní vlastnosti podle mě super, brzdy taky dobré (v D-testu je nevím proč kritizovali, ovšem po přečtení recenze jsem měla pocit, že ten člověk viděl Patrona jen na obrázku). Během pěti let jsme ho reklamovali asi třikrát, reklamace nám nebyla uznána, ale kočár zdarma opravili. Teď po pěti letech má trochu zkřivený rám. Je ale pravda, že jsme mu dávali hodně zabrat a jezdili s ním i hodně outdoorové trasy. Celkově bych ho určitě doporučila i přesto, že s řešením reklamace jsem nebyla moc spokojená.

veronicka89
13. únor 2018

@teatime proc tady doporucijete kocar se 3 reklamacemi?

Jsou kocarky ktere za 10 let jsou po technicke strance jako nove ...

Tfk , hartan, gesslein, baby jogger , a urcite se dalsi najdou ...

z_kopretinka
14. únor 2018

Mám Hartan model Racer GT - nemá přehazovací rukojeť, ale i sporťák jsem podle potřeby zvládla přehodit na druhou stranu i s malou. Vejde se do Fabie Combi - máme také. Kola nemá nafukovací ale nemá ani obyč plastová hrkací kola. Je to nějaký komorový systém a nemá duše, takže nejde píchnout, ale výhody má jako nafukovací. Měla jsem pro první a teď bude jezdit s druhým.

babanci
14. únor 2018

Po třech vlastních dětech a dvou vnučkách, kočárů teda bylo hrozně moc, protože každá jich měla několik, musím říct, že poslední Gesslein je zatím nejlepší, naprostá topovka. Tvoje požadavky splňuje, snad až na ta nafukovací kola, která nejsou výhodou ani náhodou. Nedávno jsem stála za paní v obchodě, měla Firkon, vše se na něm třáslo, kola ojetá a říkala, že v něm vozí první dítě, trubky tenoučké, ale přitom byl těžký, povozila jsem si, v rukávníku paní zábly ruce...říkám si, to je atrapa kočárku. A znovu zjistila, co už vím, že nejsem tak bohatá, abych i mohla kupovat levné věci.

priefi
14. únor 2018

@poutnikova Roan emma, ale ma 15kg, vleze se nam do felcky 😉 jsem s nim nad miru spokojena. Vse co.chces, to ma. Ale kola nejsou otocna, ale jiny typ roanu je ma, mrkni na nej. Nejvic infa najdes asi na roan.pl

sunflowerr
14. únor 2018

Já se taky nemohla rozhodnout, jaký kočárek vybrat. Hlavně u těch kombinovaných byl většinou pro mě problém ta sportovní verze.
Tak jsem se nakonec rozhodla pro koupi klasického hlubokého kočárku s houpacím podvozkem a sportovní kočárek si vyberu až to bude aktuální. Chtěla bych nějaký lehký a skladný, což jsem u kombinací kočárků nenašla....

hanka_12345
15. únor 2018

Doporucuji baby design....sice ho ma cely brno 😀 ale aspon dukaz ze je suprovej..ditko nam prvni tak doufan ze dve to zvladne 😀 jezdim s nim uz 4 mesice teren mesto i les a vesnice a jeste se.mi ani jednou nestalo ze bych si rekla ze je na nem neco blbyho nebo ze sme blbe poridili...aretaci urcite doporucuji lrotoze kdyz to zabrzdim tak vim ze by me to za chviki stvalo ze se to neotaci.... vsecky pozadavky co pises splnuje...a s tim kombikem nevim ale myslim ze se.vleze.....je fakt paradni a za paradni peniz 😉

zuzka3112
15. únor 2018

@hanka_12345 my čekáme druhé a baby design v pohodě zvládne i druhé dítě 😉 a do kombiku se vleze určitě, když ho narvu do obyčejné Fabie 😁

poutnikova
autor
15. únor 2018

Díky!!!Pročtu až malá usne=)

veronikajanova
15. únor 2018

Mě se moclibi www.kocarky-babysing.cz splňuje tve požadavky.

verinikki
15. únor 2018

Máme xlander - odpružený sice není, ale díky konstrukci nedrncá s děckem, takže jako by byl🙂 Ale je to těžká velká kráva☹
Co Teutonia, jestli neřešíš peníze, moc se mi líbila a myslím že splňuje vše...

margrethe5656
15. únor 2018

Ahoj, taky máme baby design a jsme spokojeni. Do Fabie combi se vejde, zkoušeli jsme to. 😉

poutnikova
autor
15. únor 2018

Je pravda, že babydesign se mi líbí dost, rozhodně na pohled. Na ostatní se podívám=) A co brzda, jste spokojený s brzdou? vydrží plně funkční min.1 dítě? 2 děti taky vydrží? Chtěla bych bazárkový...=)

poutnikova
autor
15. únor 2018

Jo, a co pérování? Má?=)

nikuu
16. únor 2018

@poutnikova peruje krasne. Brzda se mi zdá v pořádku, zatím tam vozím teda 15 měsíců jedno dítě a žádný problém.

margrethe5656
Autor odpověď smazal
Zobraz
margrethe5656
16. únor 2018

@poutnikova Taky bych řekla, že péruje krásně. Alespoň ve srovnání s ostatními kočárky, které jsme si prohlíželi, když jsme kočárek vybírali. Samozřejmě nepéruje tak dobře, jako takové ty kočárky s velkými koly bez aretace a s košem uprostřed (nevím, jak to popsat, zkrátka ty kočárky, co mají podobnou konstrukci, jako ty, se kterými jezdily naše maminky). A brzdí dobře. Jak dlouho vydrží nemůžu posoudit, protože ho používáme teprve 6 měsíců.

zuzka3112
16. únor 2018

@poutnikova peruje dobře. Brácha měl bazarovy xlander a hrůza, kočár cítil každý kamínek, otřesné... Náš babydesign je parádní, bude mít 3 roky a těší se na druhého potomka. Zátěž míval kolikrát fakt brutální, nákupy... 😂 😂

pavlinakm
16. únor 2018

Ja mam zkusenost pouze s Babydesign kočárkem. Ale mohu vrele doporucit. Jrzdime ven skoro kazdy den(uz 14mrsicu), hodne vyuzivam mhd, auto nemam ale uz jsem ho skladala do kufru od male dacie a v pohode, vzdy odepnu kolecka a vlezr se tam celej. Doporucuji verzi s prodlouzenou striskou jak u korby tak u sport.verze. Doted ani jedna oprava, jakykoliv problém. Jen ted cekam druhe miminko a v lete predstava tahat kocar, velky pupek a dcerka co uz bude chtit byt v kocarku sporadicky me moc nelaka. Takze budu porizovat od jara lehké golfky a uz mam vybrany opet od teto znacky. Ma mou duveru..