Lze docílit rovnějšího sedu s páskem pro úplný sed v Thule Urban Glide 2?

Zodpovězené
13. říj 2022

Dobrý den,

reaguji na již zodpovězenou otázku, kde doporučujete univerzální pásek. Já ho mám a přijde mi to lepší jen o trochu, přitom opěradlo zvednout do úplného sedu lze, ale jen rukou, jinak tam nedrží. Máme i jiný kočárek, kde je sed, řekla bych cca 80%, dítě opravdu úplně sedí a kouká, což ho baví. V Thule to nelze, ale zase má super jízdní vlastnosti. Stále hledám, zda někde nenajdu nějaký fígl, jak ho dát úplně do sedu, ale asi to nelze. Asi soudruzi ve Švédsku udělali někde chybu, anebo je to záměr. Nicméně, jak už někde nějaká maminka psala, dítě má tendenci chytat se za madlo a zvedat se.

Děkuji

Ahoj,

nedávno jsem na podobnou otázku o kočárku Thule Urban Glide 2 podrobně odpověděla, tak Ti ji připnu pro inspiraci:

Kolmý sed dosáhneš přikoupením speciálního univerzálního pásu. Ten dokáže i šikmější sedák kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze. Nedokáže však vytvořit úplný kolmý sed. Ten musí být od výroby.

Kolmý sed však ani není u kočárku jako je Thule, tedy primárněji určeném pro běh a sport, potřeba. Takové typy kočárků mají sedadla kvůli této činnosti schválně v kolmé poloze, aby mělo dítě pohodlí a správný sklon páteře při rychlé jízdě. Tedy bylo nuceno se opírat a otřesy kočárku se přenášely rovnoměrně. To však neznamená, že pokud kočárek využíváš mimo sport, nemůžeš použít pás. Nebo ho dát do aktivního sedu za pomoci 3-bodového pásu. Dítěti se při jakékoli poloze v kočárku neničí páteř. To souvisí i s tím, zda použiješ podložku nebo nepoužiješ. Tu doporučujeme kvůli většímu pohodlí dítěte, které sedí na měkčím povrchu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka