Mám přes zimu vydržet ještě s Joolz Day+, nebo už koupit Elodie Details Mondo?

Zodpovězené
19. zář 2022

Ahoj,

máme ročního chlapce, který ještě není chodec a vozí se v Joolz Day+. Hodně se přesouvám autem, tak bych ocenila něco skladnějšího.

Měla jsem možnost vyzkoušet Elodie Details Mondo a byla jsem spokojená.

Co doporučuješ?

Mám přečkat zimu ještě s Joolz, nebo je vhodný i Elodie pro každodenní použití a hlavně přes zimu?

Děkuji

Ahoj,

osobně bych zimu přečkala raději s kočárkem Joolz Day+. Resp. se porozhlédla po jiném modelu kočárku.

Je to proto, že Elodie Details Mondo je cestovní typ kočárku, který má menší pěnová kola. Nejsem si jistá, jak se Ti s ním půjde po přimrzlém, zledovatělém či zimním posypem upraveném povrchu. Na takovém povrchu se mohou měkká pěnová kola rychle poškodit a zničit. Druhým velkým minusem je volně visící oddělená látka stříšky, která není přímo spojena se zádovou opěrkou kočárku. Vytváří se tak prostor, přes který se dostane k zádům dítěte chladný vzduch. Látka Elodie je jemně tkaná a není tak pevná jako u Joolz či jiných kočárků. Je to proto, že je určen k používání v teplém počasí, popřípadě na podzim či jaro. No ne do chladné zimy.

Pokud chceš přesedlat na skladnější kočárek, tak si spíše koukej jiné lehké, ale zároveň uzavřené kočárky. Jako příklad uvedu také cestovní typ - Easywalker Jackey. O tomto kočárku jsem napsala i podrobnou recenzi. Ten má větší kola z tvrzené gumy. Jeho zádová opěrka je přímo spojena se stříškou. Nevzniká tak prostor, aby se dostal chladný vzduch na záda dítě a profoukl ho. Látku má oproti Elodie hustě tkanou, je voděodolná a má zabudovaný i UPF 50+ ochranný faktor.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka