Městský, lehký kočárek pro nízkou maminku i do MHD, co občas projede po polní cestě. EW Harvey2, Mutsy Nio..?

Zodpovězené
22. čer 2020

Ahoj Eli,

poprosila bych o radu s výběrem kočárku. Hledám městský kočárek, který občas projede kousek po polní cestě na chatě. Důležité je pro mě zejména, aby byl kvalitní, kompaktní, lehký a dobře ovladatelný - jsem malá, měřím 164 cm, a budu s nim jezdit v MHD. Děťátko očekáváme zimní, začátkem listopadu, tedy korba nemusí být největší.

Líbí se mi Easywalker Harvey 2, ale nejsem si jistá, zda sporťák není moc korýtkový a pro ještě třeba nesedící 6měsíční dítě vhodný. Viděla jsem jej naživo a přišel mi více korýtkový než u ostatních značek. Dále se mi líbí Mutsy Nio, ten jsem prozatím neviděla naživo a nejsem si jistá kvalitou.

Pokud bys mi doporučila i jiné kočárky, které by splňovaly mé požadavky, budu moc ráda.

Předem dekuji za odpověď,
Míša

Ahoj!

Easywalker Harvey2 - doporučím s all-terrain koly

Easywalker Harvey2

je z pohledu váhy, designu, ovladatelnosti téměř perfektní na to, co popisuješ - ještě i výšku sedáku si můžeš adaptéry zregulovat. Mám ho doma, tak Ti můžu upřímně říct, že vím, co asi myslíš tím "velmi korýtkové" - hlubší sed, což je možná při mini miminku děsivé, ale z pohledu celkového, i toho (později) sedícího dítěte, je to ve skutečnosti opravdu dobrá věc (nebude se tak klouzat dole). Pokud je děťátko ještě malinké, nepevné, nesedí, a bojíš se, že by tam bylo pomačkané a s plandající hlavou, mohu říci, že se to vyřešit dá. Stačí si na první měsíce, pokud se tedy ukáže, že to je problém, zakoupit vyrovnávající vložku do korýtkového sedadla, a je po problému. Nabízí ji i Joolz a Stokke.

K Mamas & Papas Sola City

Mamas&Papas Sola City

byla vyrobena a je dostat taková vložka (a sefne)... takže no stress. Varuji však před jedním - není to nejmenší kočárek po složení. Místo Ti zabere. To je dát za pevnou konstrukci fajn i nerovnosti. Pokud zvážíš tu možnost vložky, mohu říci, že Ti ho mohu doporučit. Plnou recenzi Harvey2 koukni tady (je ale v slovenštině): https://www.modrykonik.sk/blog/kocikopedia/arti...

Mutsy Nio

je jízdně velmi příjemný, na tlačení pocitově super lehký kočárek, takže z tohoto pohledu za mě ano. Je ale také spíše velký po složení, a je také těžší, i když ne těžký. Pro nižší osobu je také vhodný. Mutsy jsou celkově nižší kočárky, tam Ti taky vyhoví. Podívej se když tak na rozmyšlenou i na mou velkou recenzi k Mutsy Nio: https://www.modrykonik.cz/blog/kocarkopedie/article/mutsy-nio-prijemny-spolecnik-mestskou-1tn0cg/

Já bych asi volila podle Tvé dizajnové preference, protože funkčně i skladností jsou to podobné - a dobré - kočárky. Akorát počítej s tou (slabší) skladností u obou. A zvaž - raději ergonomické korýtkové, i když hlubší sezení (s vložkou) Harvey-ho, nebo rovný leh, který je skvělý, jestli se korýtka bojíš, no později může dítě skluzávat (což může být nevýhoda) u Nia.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.