Moon Jet-R vs. Valco Snap, Petite&Mars + názor na tyto sportovní kočárky a terén?

Zodpovězené
7. čer 2019

Prosím o názor na kočárek Moon Jet-R? Skladnost oproti Valcu nebo Petite&Mars? A jízdní vlastnosti? Zvládnou terén?

Ahoj!

Moon Jet-R

má cca 10 kg - zejména kvůli robustní, více než 61 cm široké konstrukci a celkové "bytelnosti". Je to stabilní kočárek, ale odpružení, navzdory zdání, je jen velmi mírně. Rovněž těžiště je uloženo tak, aby byl kočárek stabilní, ale při vykládání kočárku na obrubník to budeš cítit - je to občas dost náročné. Celkově, za tu cenu dobrý a pevný kočárek, ale na můj vkus trochu náročnější na manipulaci.

Petite & Mars Street

Petite&Mars Street

je podobná váhová kategorie - má skoro 10 kg (s nafukovacími koly Air ještě těžší). Je to dobrá střední třída, oblíbený u maminek v Česku i na Slovensku. Má své mouchy - občas jsou kazové kusy, a je to spíše tvrdší kočárek, čili ne tak úplně do terénu (pokud, tak jedině s nafukovacími koly, i to ne každodenně) - ale celkový poměr cena x výkon je velmi dobrý.

Valco Baby Snap 4

je z tvého výběru nejlehčí - přes 6 kg. I k němu se dají dokoupit nafukovací kola (Sport) nebo rovnou zakoupit v Valco Baby Snap 4 Sport verzi.

Valco Baby Snap 4 Sport

Za mě však do terénu není - nízká váha znamená tenčí, tvrdší konstrukci, plus kočárek nemá žádné odpružení, košík se mu umí prodrat o nerovné povrchy... Valco Snap maminky mají velmi rády, ale já ho doporučím jen na běžné, denní procházky ve městě .

Pokud chceš něco terénnějšího, určitě zvaž nafukovací kola (resp. kola s pneumatikami) - jako u Britax B-Motion 3 Plus, Espiro Sonic Air, Baby Design Look Air, EasyGo Quantum Air; nebo alespoň dobré pružení, například u Nuna Tavo.

Britax B-Motion 3 Plus

Espiro Sonic Air

Baby Design Look Air

EasyGo Quantum Air

Nuna Tavo

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.