Moon Relaxx Edition, Easywalker Harvey3 versus Anex e/type. Který je nejlepší pro vysoké rodiče?

Zodpovězené
16. kvě 2022

Ahoj,

s manželem máme velké dilema, jaký kočárek vybrat pro dcerku, která se má narodit v srpnu. V zimě budeme hlavně využívat hlubokou část. Oba jsme vyšší, já mám 176 cm a manžel 189 cm.

Rozhodujeme se mezi těmito:

  • Moon Relaxx Edition (zde se nám líbí barva Mud, ale nebude těžká údržba světlé látky)
  • Easywalker Harvey3 (tento se mi vzhledově až tak nelíbí, ale manipulace s ním je asi nejlepší ze všech co jsme zatím zkoušeli)
  • Anex e/type (tento nás oslovil protože je koženkový a v zimě bude snazší údržba)

Naše požadavky na kočárek jsou:

  • lehký,
  • skladný,
  • snadno ovladatelný,
  • stylový.

Je to naše první miminko, takže zkušenosti nemáme žádné. Cenově bychom se rádi vešli do 25 000 Kč, i když už jsme pokukovali i po značce Gesslein. Bydlíme na vesnici, ale všude jsou stezky, ale určitě by měl kočárek zvládnout i nějakou štěrkovitější cestu.

Dokázala bys nám poradit?

Děkuji

Ahoj,

pokud chcete lehký a skladný kočárek, tak bych vybírala mezi Moon Relaxx Edition a Easywalker Harvey3.

Anex e/type je sice stylový kočárek, ale jinak je to přesný opak.

Moon Relaxx Edition zaujme kromě designu i odvětrávanou hlubokou korbou, kterou v létě určitě využiješ. Potěší u ní výškové adaptéry, kvalitní matrace značky Träumeland a prodlužovací stříška s náhledovým okénkem. Rozměrově jsou na tom s Harvey na stejno, takže vydrží bez obav celou zimu. Sportovní sezení má výškově nastavitelnou stříšku a samozřejmostí je polohování nohou i zad pro úplný leh. Zde už jsou rozměry v porovnání menší, ale stále jsou dostatečné. Díky nafukovacím kolům a citelnému odpružení zvládne bez obav i horší terén, včetně štěrku.

Easywalker Harvey3 má výhodu, že ho dokážeš složit jednou rukou a je o něco málo lehčí, ale co se týče skladnosti, tak jsou na stejno. Pokud bys chtěla též odvětrávanou hlubokou korbu, tak je jen ve verzi Premium. Výškové adaptéry jdou použít jak na korbu, tak i na sportovní sezení, ale jsou omezené hmotností dítěte (15 kg). Rozdíl je i v materiálu kol, která jsou bezúdržbová gumová, přesto lehčí terén zvládne. Pokud plánujete děti brzy po sobě, tak Tě může zaujmout i možností udělat z něj sourozenecký kočárek.

Ani jeden nebude špatnou volbou, ale myslím si, že spokojenější budete s Moon Relaxx Edition, který má lepší jízdní vlastnosti v terénu a celkově má krásný design, který se určitě nemá podceňovat 🙂. Přece jenom, není to investice na chvilku a je důležité, aby kočárek vyhovoval po všech stránkách.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie