Na co si dát pozor při koupi kočárku Zopa Move Cross 2?

Zodpovězené
15. pro 2023

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem kočárku.

Čekáme s manželem první miminko v březnu 2024. Na internetu jsem se již dívala na kočárky a zaujal mě, celkem svým vzhledem a cenou, kočárek Zopa Move Cross.

Zatím jsme se s manželem byli podívat jen v jednom v obchode, kde nás kočárek Zopa Move cross 2 oba hned zaujal, a to především tímto:

  • dost velká a hluboká hluboká korba, která je položená výše,
  • super skládání sporťáku bez nutnosti vyjmutí nástavby,
  • velká nenafukovací kola,
  • dlouhá stříška s odvětráváním,
  • odvětrávání v zadní části korbičky.

Paní prodavačka říkala, že je to celkem dobrý kočárek a chybu neuděláme. Doporučila nám ještě Cybex, jenže u něj jsem postrádala větrání. Manželovi se líbil kočárek Bugaboo, který paní prodavačka doporučila všemi deseti, ale mě tedy zas až tak nezaujal vzhledem, ale hlavně mi přijde dost nepraktické, že je nízký. My jsme s manžel oba celkem vysocí, on 193 cm a já 170 cm.

Předpokládám, že v dnešní době mají kočárky již srovnatelné základní požadavky, polohování zad, odvětrání, nastavitelnou rukojeť, snadné skládání, jízda ve dvou směrech.

My jsme z vesnice, takže určitě budeme jezdit po polní cestě nebo po cestě vyjeté na louce. Určitě nepotřebujeme kočárek, kterým bychom projeli kořeny v lese atd. Od kočárku očekáváme hlavně, aby se nám např. po měsíci jízdy po polní cestě hned nerozhrkal. Větrání mi přijde super pro miminko, které bude ještě v létě ležet v korbičce.

Uvažujeme nad kombinací. Vím, že hodně maminek od toho odrazuje, že je lepší si koupit sporťák pak samostatně, ale nám se ty kombinace libí, resp. prostě nám to přijde praktické.

Prosím o radu, na co si u kočárku Zopa Move Cross 2 dát pozor. Zda je něco, co se např. na těchto kočárcích kazí. Případně podobnou alternativu dle těch požadavků, které máme. Je ještě něco důležitého, co u kočárku máme požadovat? Cenově tak do 20 000 Kč.

Děkuji

Ahoj,

koupí cenově dostupného kočárku Zopa Move Cross 2 neuděláte krok vedle. Já osobně vyšším rodičům než jste i vy raději doporučuji právě takové kočárky. Je to přesně pro věci, které jsi zmínila i ty. Je to velmi dobrý kočárek, který zvládá přejezd i nerovnějším terénem. Hodnocení maminek jsou většinou pozitivní. Občas se tak, jako u kteréhokoli jiného zboží, najde nějaký ten kazový kus. Ale v celkovém hodnocení je to kočárek, který patří na trhu ke stále populárnějším a oblíbenějším ve své cenové třídě.

Kočárek pro vyšší rodiče má splňovat tato základní kritéria:

  • výše umístění nástaveb na konstrukci, díky čemuž není nutné hluboké předklánění k dítěti,
  • dostatečný výškový rozsah nastavení rodičovské rukojeti,
  • obvykle koukám na prostornější hlubokou korbu, protože je předpoklad, že dítě vyšších rodičů bude mít také predispozici a bude větší,
  • absence zadní osy kol, díky čemuž dlouhé nohy vyšších rodičů nezakopávají při chůzi.

Velmi podobným, ale mnohem dražším modelem, který ráda a často doporučuji vyšším rodičům pohybujícím se v nerovnějším terénu, je i Britax Smile 5Z. Je to vynikající kočárek, který je nabitý funkcemi a vlastnostmi podobnými nejen Move Cross 2, ale i mnohem dražších kočárků od populárních značek Cybex, Bugaboo nebo Joolz. Odlišuje se od nich většími bočnicemi sportovního sedadla, které dítě lépe chrání před větrem a chladem. Má sice o něco vyšší hmotnost, ale jeho konstrukce a kola jsou uzpůsobeny pro průjezd nerovným terénem. Navíc tyto otřesy nepřenášejí ve zvýšené míře k dítěti, ale pohlcuje je právě velmi kvalitně odpružená konstrukce.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka