Náhrada za Britax Smile 3. Doporučíš něco dobře ovladatelné, s dobrým sedadlem a i na lehší terén?

Zodpovězené
2. črc 2020

Ahoj Eli,

měli jsme vybraný kočárek Britax Smile III. Nejdříve nás zrazovala menší korba na zimu, ale nakonec jsme ho i tak zvolili. Poté jsem dostala velmi špatné recenze na sportovni verzi, a tak bylo rozhodnuto, že do tohoto kočárku nepůjdeme, což mě dost mrzí, protože se mi s ním jezdilo krásně.

No a teď hledáme náhradu a vůbec nevíme. Mně by se líbil i Cybex Priam, ale za tu cenu mi ten sporťák nepřijde moc dobrý. Další kočárek, který nás zaujal, je Nuna Mixx Next, ale nenašla jsem na něj žádné recenze a celkově mám pocit, že se v ČR tato značka moc nekupuje.

Máš s ním zkušenosti?

Další jsme se koukali na Stokke Trailz, ale ten se mi v reálu velice špatně ovládal (to jen pro představu, co nám ne/vyhovovalo).

Mohla bys nám na základě tohoto něco doporučit?

Určitě nechceme kočárek do nákupáku, ale aby zvládal i menší terén a nezpevněné cesty.

Moc děkuji!

Ahoj!

Mně přijde, že korba u Britax Smile III

Britax Smile III

je velikostí dostatečná. Mimo to, přijde mi i, že sedadlo není vůbec špatné - za mě je uděláno dobře a na typ (kombinovaného) kočárku funkčné i dostatečně prostorně. Pokud se Ti s ním k tomu krásně jezdilo, já bych se ho jen tak lehce nevzdávala. Je to kvalitní kočárek a původně designovaný seveřany, který kočárky dělají opravdu prakticky. Pokud bych mu měla něco vytknout, bylo by to spíše větší rozměr po složení a když tak možná trochu vyšší celková váha, ale zase vzhledem k funkcím je přiměřená a zvládnutelná.

Nuna Mixx Next

je váhou a skladností na tom podobně. Také je to kvalitní, ale trošku městský kočárek, a k tomu s o něco menším sedákem, a korbičkou možná o 2 cm delší (což je zanedbatelné), ale za to užší. Za mě je to dobrý a zejména v USA velmi oblíbený kočárek (ano, u nás až tak nejde, neumím vysvětlit, neboť kvalita je v fajn, možná akorát ta vyšší cena...), ale nepřekonává tvůj původní výběr, zejména co se týče nezpevněných cest.

Cybex Priam

Cybex Priam 3

má delší sedadlo a super nadizajnovanou hlubokou korbu, ale jízda je tvrdší a celkově, je to více dizajnovka než jako kočárek pravidelně na nerovnosti.

Za mě pokud tak ještě kuk na Emmaljunga NXT60 F, Easywalker Harvey2 s all-terrain koly, ABC Design Salsa 4, Concord Wanderer / Concord Camino...

Emmaljunga NXT60 Flat

Easywalker Harvey2

ABC Design Salsa 4

Concord Wanderer

Concord Camino

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.