Nezmar mezi kočárky s možností připojení stupátka pro sourozence. Existuje takový kočárek?

Zodpovězené
28. led 2019

Dobrý den, ahoj,

neustále koukám do poradny a nedá mi to položit také dotaz. 😉 Máme skoro dvouletého prcka a chystáme se mu pořídit sourozence - takže, když se mise brzy zdaří, bude synovi kolem tří let a k tomu novorozeně a já bych ráda jiný kočárek než mám (manžel mě přetrhne 😃). Bydlíme v Krkonoších, chodníky jsou více méně ne moc valné kvality, k domu máme kamenitou cestu a chodíme i po menších túrách, tak aby kočárek případně zmákl i toto.

Koukala jsem na hodně Vámi doporučované tříkolky, docela mne zaujaly. Zaujalo mne těchto 5:

Sourozenecký kočár kupovat nechci kvůli místu i váze.

Proto bych měla pár požadavků:

  • odpružený - mám teď Valco Snap 4 Sport (sníh i naše rozbité chodníky jsou tragédie)
  • delší stříšku - aby dobře chránila před povětrnostními vlivy
  • polohovatelné madlo - mám 156 cm a jsem relativně drobná
  • nižší váhu - viz. výše
  • větší a dobře přístupný košík
  • možnost připojit skejt/stupátko pro staršího bráchu
  • připojení hluboké korby/vložné tašky
  • dobře vymyšlené ramenní pásy (třeba Go Big 2 má hrozný přístup) - jde mi o vyndání/zandání např. fusaku nebo podložky.

Existuje nějaký takový? Abych věděla na co manžela připravit. 😉

Moc děkuji za radu a přeji hezký den!

Ahoj!

Výběr tvých pěti je opravdu velmi fajn. Všechno jsou to kvalitní kočárky s potenciálem překonat i Tebou zmíněný terén. Půjdu na to vylučovací metodou, aby ti jich zůstalo ještě méně, ideálně jeden. 🙂

Easywalker Sky Plus

je už trochu starší model a i když stále dobrý, stříška je za mě spíše krátká. Ostatní modely si myslím, že jsou promakanější, takže tento bych posunula do úzadí jako první. Bumbleride Indie

Bumbleride Indie

je kvalitní, krásně barevný kočárek výborné kvality, stále mi však Mountain Buggy Terrain V3

Mountain Buggy Terrain V3

imponuje o něco více. Dva sety kol a opravdu velmi prostorné sedadlo s jednou z nejvyšších opěrek zad jsou podle mě v tomto případě vítěznými. Super je také nové jednoruční skládání. V opěrce se mu přibližuje právě TFK Joggster Trail,

TFK Joggster Trail

který právě patří do novějších modelů TFK, které jsou, řeknu ti, pěkně vymakané. Takže pokud zvažovat, tak nejpravděpodobněji právě tyto dva - a to i pro kvalitní a super pohodlné vaničky s praktickou možností vození jako sedadla v protisměru. Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Elite

jako oblíbený a funkční model je také super volbou, ale myslím, že na tyto dva tak úplně nemá, a pokud, tak jen v něčem.

Co se váhy týče, Mountain Buggy i TFK jsou stejně těžké, a prostor určitě nebude větším problémem. Rozhodnout bych se rozhodovala zejména podle toho, jaký typ skládání ti více vyhovuje, jak se ti zamlouvá stříška, košík a celkový design. MB má fakt super řešeny popruhy, TFK o něco větší stříšku. Manipulace a ovladatelnost jsou u obou velmi příjemné a nenáročné. Ani u jednoho neuděláš chybu, takže už jen promyslet, který se ti "líbí" víc.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.