Odpovídá vždy cena kočárku kvalitě?

Zodpovězené
4. čer 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda vždy odpovídá cena kvalitě?

Potřebuji koupit sportovní kočárek, který bude denně používán, bude se dát v jednom kuse poskládat do auta, bude mít stahovací co nejdelší stříšku, vzadu za hlavičkou letní větrání se síťkou, polohovatelná záda i na nožičky, nafukovací kola nebo kola, co zvládnou terén a nevytřepou mi dítě, a kočárek který zvládne terén - ne nějaké hory a lesy a kořeny, ale prostě obyčejný vycházkový terén - horší asfalt, polní cesta, tráva, dlažební kostky.

Pořád jsem se motala kolem kočárků Hauck Rapid 3r, Joie mytrax/litertrax air, PetiteMars Street + air, Valco Snap 4sport Tailormade, a pak naproti tomu dražší značky - Thule Spring, Baby Jogger Elite 2, Britax Römer b-motion 4plus.

Ale nejsem si jistá, zda u těch dražších značek neplatím spíš název značky než materiál a kvalitnější provedení.

Ještě by mě zajímal Váš názor na Graco Trailrider.

Budu ráda za jakoukoliv radu, která mě pomůže se z toho kolotoče dostat pryč.

Děkuji

Dobrý den,

děkuji moc za Váš dotaz. 🙂

Na Vaši otázku je z mé strany možná trochu složitější odpovědět, protože si myslím, že se v tomto případě jedná hodně o osobní zkušenost a o subjektivní vnímání celého kočárku a celkově problematiky kvalita/kvantita versus cena.

Napíšu Vám svůj osobní názor, který jsem si za léta praxe udělala, ale vezměte, prosím, na vědomí, že byste se klidně někdy mohla setkat s názorem opačným, jelikož je to opravdu hodně o tom, jaký kdo má k výběru kočárku přístup a jaká má kritéria.

Za sebe si troufnu napsat, že ne vždy odpovídá cena kvalitě. Mnoho maminek nakupuje bezhlavě kočárky, které vidí například na internetu u "celebrit", protože jsou prostě "cool a in" a když to doporučuje "tamta zpěvačka nebo herečka, tak to bude samozřejmě určitě ten naprosto nejlepší kočárek". Bohužel - realita bývá mnohdy zklamáním.

Z kočárků, které jste ve svém dotazu uvedla, bych Vám nedoporučila Hauck Rapid 3r a Joie Litertrax Air - z těchto dvou kočárku byste měla děťátko brzy tak trochu "vytřepané", jak píšete. 😀 A rozhodně nedoporučuji Thule Spring - do terénu super, ale nemá polohování nožiček.

Já jsem třeba dlouho jezdila s Britaxem a byla jsem maximálně spokojená. Myslím, že jsem tehdy ani neměla nový, že jsem ho z druhé ruky přes nějakou facebookovskou skupinku či bazar koupila od jiné maminky a byl ve skvělém stavu a přitom za pár korun. Projela jsem s ním opravdu hodně, byl prostorný, pohodlný, lehký a skladný. Stříška byla opravdu dlouhá.

Každopádně jako úplně nejlepší kočárek, který splňuje všechny Vámi zmíněné požadavky, si dovolím označit kočárek Joie Mytrax. To je kočárek, u kterého se vzhledem k ceně nabízí otázka, jestli se nejedná o nějakou levnou napodobeninu dražších kvalitních kočárků, ale opak je pravdou - je to naprostá bomba! Opravdu na něj nedám dopustit a kdybych měla ještě jednoho prcka, tak si ho určitě koupím. ❤

Ještě Vás zajímal kočárek Graco Trailrider - Graco je celosvětově známá a kvalitní americká značka, která vyrábí jedny z nejlepších kočárků. Paradoxně u nás nejsou moc známé a podle mě je to škoda, protože jsou to kočárky na velmi vysoké úrovni. Jediné mínus, které podle mě má, je to, že není až tak prostorný, jak bych si u takového kočárku představovala. Můj starší syn byl vždycky dost velký a při testování mi v něm přišel trochu stísněný.

Kdybyste se chtěla ještě na cokoliv doptat, tak určitě napište. 😉

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz