Odpružený sport. kočárek pro roční dítě - Thule Urban Glide jsme pro polosed zavrhli, BJ Summit je skvělý, vadí mi koš a rukojeť...

Zodpovězené
11. lis 2020

Dobrý den, Eli,

jdu opět s prosbou o radu.

Žijeme na vesnici, chodíme na výlety do přírody, ale často se pohybujeme i po Praze. Hledáme kočárek, který by byl nejenom schopný, co do jízdních vlastností, ale aby byl i pěkný. Dítě bude mít brzy rok a stabilně samo sedí.

Začínali jsme s kočárkem Nuna Demi Grow. Ten byl po všech směrech skvělý, ale neměl odpružený podvozek. To pro nás byl jediný, ale nakonec zásadní problém.

Teď jezdíme s BJ Summit, který má bezvadné jízdní vlastnosti, ale vlastně mě svým způsobem štve. Má nešikovně přístupný košík, který rádi využíváme. Nelíbí se mi barevné kombinace a ani to, že působí tak neupraveně.

A pak s čím se dá žít, ale nadšení to nevzbuzuje - rukojeť. Nedá se polohovat, přitom bychom ji o pár cm výše zvládli.

Jako alternativu k Summitu vnímáme Thule UG2, ale tam se nám zase nelíbí, že dítě nikdy nesedí/neleží úplně rovně a celkově mi přijde prostor pro dítě méně pohodlný. Ten jsme proto už několikrát zavrhli.

Existuje kočárek, který byl byl jednoduchý, decentní a přitom zvládl jet aspoň po polňačce? Kola a odpružení ma Summit vynikající, tomu se nedá vytknout nic.

Přemýšlela jsem i nad koupí (pravda z bazaru) něčeho jako je Noordi a holt bychom využívali jen ten sporťák.

Je vůbec možné najít kočárek, který by obsáhl všechny potřeby? A nebo máme ještě chvíli vydržet a pořídit jednoduchý a skladný sporťák?

Děkujeme předem za Váš čas i za radu. 🙏🏻

Ahoj!

Pokud Ti vyhovuje BJ Summit X3, bude obtížné jeho jízdní vlastnosti vyvážit něčím výrazně jiným.

Baby Jogger Summit X3

Já osobně bych neměnila za Thule Urban Glide 2 - pro ten sed

Thule Urban Glide 2

a absolutně určitě ne za něco typu Noord. Tyto robustní kočárky polského typu (i když tento konkrétní je litevský) nestojí za to prostorově, a popravdě ani s ovládáním, zejména pokud mluvíme o starším děťátku než do roka. Fakt je ta kvalita úplně někde jinde (podstatně níže), takže z mého pohledu si jen pohoršíš.

Buď poradím menší (a s polohovatelnou rukojetí) Baby Jogger City Mini GT2, zejména pokud si se značkou Baby Jogger spokojená... fakt je super na manévrování i po nerovnostech, plus je šikovnější i na později.

Baby Jogger City Mini GT2

Pokud by Ti přišel malý (např. koly, ale opravdu jsou fajn), možností je i o něco větší City Elite 2.

Baby Jogger City Elite 2

Jinou možností by pak bylo něco jako TFK Joggster Trail 2, kdyby trošku vyšší váha/rozměr nebyli překážkou.

TFK Joggster Trail 2

Nebo pak ještě chvíli vydržet a dokoupit si už jen něco malého jako TFK Dot 2 - ano, zase s nenastavitelnou rukojetí, ale ve výšce 107 cm by opravdu měla dostačovat (Tvůj Summit ji má ve výšce 103 cm od země).

TFK Dot 2

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.