Podložka a velikost sportovních kočárků. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
18. kvě 2021

Dobrý den,

zajímalo by mě, jak dobře zpevnit podložky ke kočárku, aby nesjížděly, když tam dítě sedá.

Také bych se chtěla zeptat, jestli je rozdíl v délce sportovních kočárků a sporťáků z kombinací držáků na nohy. Mám sportovní kočár Lionelo, tam jsem s délkou spokojena, avšak ten mám jen do auta a po městě, ale po dědině vozím ve sporťáku z kombinace a zjistila jsem, že má malý nohy zkčené nebo mu bokem visí. Zajímá mě, jestli jiné kombinace kočárků můžou mít tento držák delší. A také madlo je dost nízko u nohou, kdežto u jen sporťáků je výš.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji moc za Váš dotaz. 🙂

Co se týká zpevnění podložky - to je dost ošemetná otázka. Je tam více proměnných, na které se dá reagovat - druh kočárku, druh podložky.. Většina podložek má klasické předšité prostřihy, díky kterým se dá podložka upevnit vcelku kvalitně. Někdy to ale bohužel nestačí, takže je třeba si pomoct například použitím jakéhokoliv provázku či delšího kusu látky do dalšího otvoru mimo pásy, abyste vytvořila další pevný bod. Tato otázka je bohužel dost obsáhlá, protože je to opravdu kus od kusu, jak se to dá řešit. Někdo si podložku přichycuje ještě spínacími špendlíky a už jsem byla svědkem i přichycení/přišití na pár místech třeba nití či bavlnkou, kterou pak maminka jednoduše odstřihla. Je toho opravdu spoustu, jak si poradit. 😉

Ohledně Vašeho druhého dotazu - tohle je taktéž opravdu hodně obecná otázka. Je velmi těžké porovnávat sportovní kočárky vyráběné zvlášť s těmi, které jsou prodávané ve dvojkombinacích či trojkombinacích. Každá značka či konkrétní model jsou jiné. Rozhodně to není tak, že by sportovní kočárky z kombinací byly automaticky kratší či menší. Každý model má jinak nastavené parametry a kritéria a je třeba se zabývat opravdu určitým specifickým kočárkem, o který byste měla případně zájem.

Pokud byste objevila kočárek, u kterého by Vás tato problematika zajímala, nemám problém Vám k němu napsat více. Avšak takto obecně můžu skutečně napsat jen to, že každý sportovní kočárek je specifický a není možno se zaměřovat na to, jestli je nebo není z kombinace, to nehraje ve velikosti roli.

Klidně mi ještě napište, kdybyste měla další dotazy. 😉

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz