Sportovní verze kočárku nejde otočit směrem na mě

katerinka_kh
29. říj 2018

Holky mam dilema .. mam kocarek Jane slalom pro jsem s nim vazne dost spokojena.. AZ na to ze ta sportovni verze nejde otocit na me a me dost stve ze na syna nevidim .. ikdyz se to da zvladnout 😊
Ted mam moznost koupit ten samy kocar za fakt dobrou cenu ale pro dvojcata .. je tam samozrejme ten samy problem..
A ja ted nevim jestli ho mam vzit nebo radsi jit do jine znacky kde se treba muze stat ze nebudu az tak spokojena
Jaky mate nazor vy co mate dvojkocarky?
Moc dekuji 😊 krasny vecer

olga_
29. říj 2018

@katerinka_kh Měla jsem Jane po ségře na staršího syna a v kočáru mi řval, když na mě neviděl. Ukázala jsem se, úsměv... Bylo peklo vrátit se i jen z procházky, která čítala tehdy asi tak 100 metrů. S řevem pak rychle domů. Teď mám dvojčata a kupovala jsem kvůli tomu dvojčecí Bugaboo (resp. jsou i jiné dvojčecí, které to otočení umožňují, ale váží samy o sobě přes 20 kg, což jsem nechtěla). Ale čím víc se blíží doba přechodu na sporťák, tím víc mě vadí ten kolébkový sed/leh...

sudylichozrout
29. říj 2018

@katerinka_kh Kup si z bazaru někde třeba Jané Trider, Jané Crosswalk. Případně Jané Slalom reverse. Já měla kdysi Jané Nomad (Slalom, ale ve čtyřkolové verzi) a vyměnila jsem ho za Crosswalk právě z důvodu absence otočné sedačky u sporťáku. Navíc mi tam ani nevyhovoval styl stříšky, přišla mi dost nepraktická.

radecka1
29. říj 2018

@katerinka_kh Moje zkušenost je: u dvojčecího kočáru (EW) jsem možnost otočení neměla a docela rychle jsem si zvykla. Dětem to vůbec nevadilo. U dalšího dítěte jsem sporťák s otočením k sobě měla a používala jsem to cca 2 měsíce, potom dítě začalo preferovat jízdu čelem dopředu (když byla směrem ke mně, tak se vykláněla a byla viditelně nespokojená). Po této zkušenosti bych klidně volila sporťák, kdy dítě vidí jen ve směru jízdy. Pokud jsem chtěla na děti vidět, tak jsem často jezdila se staženou boudičkou nebo se na ně dívala okýnkem ve stříšce. Takže bych do toho klidně šla. U dvojčecího kočáru pro mě byl rozhodující parametr váha kočárku. Je opravdu rozdíl tahat se s něčím lehčím a s něčím, co má i bez dětí přes 20 kg.

bubinko1506
29. říj 2018

Ja som pri dvojcatach dlho vyuzivala sportak z trojkombinacie - jeden maly chcel radsej pozerat dopredu a druhy na mna😂. Potom, ked si konecne obaja zvykli pozerat dopredu, sme chviluchodili s golfacom. Ten moc na nase chodniky pohodlny nebol, tak sme dokupili britax. Pouzili sme ho asi 3x, mali ako 20 mesacni odmietli sediet vonku v kociku😂

hafika
30. říj 2018

Tak jde i o to, jestli kočár bude pro dvojčata nebo sourozence brzy po sobě. Pro první dítko jsem měla sporťák, co šel otočit ke mně a syn v něm byl spokojený, komunikace s mimčem mi přišla taková lepší. Ale nevadily později mu ani golfky po směru jízdy. U dvojkočárku je to složitější, pokud chceš sedačky k mamince, tak pokud jsou vedle sebe, kočár už je moc široký a je problém projet dveřmi, do obchodu, kočáry jsou těžší. Další možností je mít sedačky za sebou, ale pak je jedno mimi daleko, vidíte na sebe blbě. Některé maminky dvojčat pak nakonec okolo roku kupuji golfky, protože hrozí, že se rám pod velkou váhou zlomí při najíždění na chodníky a tak. U sourozenců to není tak důležité, protože po roce se ten starší většinou rozchodí a vozí se málo. Za sebe nedoporučuji sporťák easywalker, holky mi v něm řvaly a nebyli to, že na mě neviděly ani tím, že nešlo dát úplně do lehu. Golfky po starším byly v tomhle stejné a tam nebrečely. Asi jim chyběla opora nožiček. Spousta dětí je ale v tomhle kočáru spokojená.

vendelinka08
30. říj 2018

Resim to stejne...ale tohle je pro me nejdulezitejsi pozadavek na sportovni verzi....chci abychna dite videla a dite na me. Obe moje deti to pozadovali...chteli na me videt a komunikovat se mnou a bylo vse ok. Takte byt tebou..pokudmas take takovou zkusenost..vybrala bych si takovy..ktery jde otocit k tobe. Myslim ze Jane uz delaji kocarky reverse...

katerinka_kh
autor
30. říj 2018

Jeste teda pro upresneni malemu bude rok a pul kdyz se narodi druhe 😊 a urcite chci kocarky nad sebou.. ne vedle sebe 😊 myslim si ze maly bude chodit ale zijeme v praze a kdyz cestujeme chci aby obe deti sedeli v kocarku protoze lidi taky moc nepousti sednout a navic ridici jezdi jak prasata ... takze si myslim ze to starsi dite tam moc nebude 😊

hafika
30. říj 2018

@katerinka_kh Tak jestli je to takhle, tak za sebe bych si u sourozeneckého kočáru pohlídala, jak bude umístěna boudička pro mimi, aby byla blíž u mě a starší dál, někde to jde jen opačně. Pak je dobré vědět, jestli bude potřeba, aby v kočárku spal i starší. Někdy jde jednu ze sedaček sporťáku mít jen do sedu, nejde sklopit ani do pololehu, ale zas pak je ten kočár kratší a líp se vejde do MHD a výtahu. Ale řešila jsem něco trochu jiného, tak neumím úplně poradit. Možná bych i někam vyrarazila se na takové kočárky podívat do prodejny a vyzkoušet si, jak se s nimi manipuluje a jak jsou těžké a ovladatelné s jedním mimi a boudičku pro mimi.