Poradíš levnější alternativu kočárku Babyzen Yoyo a Joolz Aer?

Zodpovězené
22. bře 2022

Ahoj,

hledám kočárek vhodný k cestování pro 15měsíční dítě.

Požadavky:

  • aby se snadno a rychle skládal,
  • malý rozměr v poskládaném stavu - ideální jako příruční zavazadlo,
  • váha cca 8 kg,
  • odpružená kola, která zvládnou pláž i rozbitý chodník,
  • skládání sedadlem dovnitř,
  • okénko na pozorování dítěte,
  • jako plus by bylo polohování na nohy.

Ve výběru jsem měla Easywalker Jackey a Elodie Details Mondo. Když jsem si je lépe prohlížela, tak ani jeden nesplňuje všechny mé požadavky.

Nakonec jsem našla Babyzen Yoyo a Joolz Aer, ale oba jsou nad limit.

Existují ještě nějaké alternativy?

Děkuji

Ahoj,

Babyzen Yoyo i Joolz Aer jsou kvalitní kočárky a nebála bych se jejich pořízení z bazaru. Zrovna Aer má opravdu dobré odpružení, že zvládne i městský terén, ale madlo či polohování nohou si musíš dokoupit zvlášť.

Easywalker Jackey je též povedený kočárek a za mě splňuje Tvé požadavky, škoda že nezmiňuješ v čem přesně Ti nevyhovuje. Pokud bys chtěla něco více kompaktního, tak koukni na Easywalker Miley.

Dalším modelem mě napadá Petite&Mars Up, který se vzhledem velmi podobá Yoyo. Má 5,8 kg a složí se lehce do rozměrů příručního zavazadla. Rozměry sedací plochy a zádové opěrky patří k těm menším, ale postačí to. Najdeš u něj prodlouženou stříšku s náhledovým okénkem, polohování nohou, rukojeť i madlo potáhlé koženkou a menší kola s odpružením.

Dále pak i cenově výhodný Joie Pact, který má podobné parametry jako Up. Jejich nevýhoda je nižší (15 kg) nosnost.

Modely s vyšší nosností jsou například Ergobaby Metro, Baby Jogger City Tour 2, Easywalker Buggy XS. Tak na ně koukni, zda Tě nezaujmou.

Osobně doporučuji jít spíše do bazarového Babyzen Yoyo+. Pokud bys přece jen chtěla nový kočárek, tak fajn poměr cena/výkon má Petite&Mars Up, anebo pak dražší, ale za to prostornější Baby Jogger City Tour 2, který má kvalitní a odpružená kola.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie