Prostorný sportovní kočárek na mírný terén a pro vysokou maminku: Joie Mytrax nebo Coletto Joggy?

Zodpovězené
6. črc 2020

Dobrý den,

chtěla bych Vás moc poprosit o radu s výběrem sportovního kočárku pro syna. V současné době mám Bebetto Murano, ale syn je veliký a již v roce mu je kočárek těsný. Zkoušela jsem Britax B-Motion 3 a Petite&Mars Street s pěnovými a nafukovacími koly, ale ani s jedním jsem nebyla spokojená - jsem hodně vysoká a zakopávala jsem o kočárky v lehu. U kočárku pro mě není důležitá váha, ale aby byl schopný projet mírným terénem (např. lesní cesta), aby byl prostorný pro dítě a měl polohovatelnou rukojeť.

Při vyhledávání jsem narazila na kočárky Joie Mytrax a Coletto Joggy, ale nevím, který z nich by lépe odpovídal mým požadavkům. V mém okolí nikde není obchod, kde bych si výše zmíněné kočárky mohla prohlédnout.

Předem děkuji za odpověď a přeji Vám krásný den.

Veronika

Ahoj!

Začala bych tím, že při vysoké mamince a něčem takovém kompaktnějším neotočným bude vždy alespoň trošku při kráčení cítit, pokud je sedadlo v úplném lehu. Máš totiž tím pádem delší nohy, delší krok, a sportovní kočárek vleže = sedadlo sklopené do prostoru, kde v ne-lehu nic není. Poradím proto v první řadě dívat se na kočárky ne s natáčecí rukojetí, ale takovou, která se (i) vysouvá - oddálí tak ruce a celé tělo od základu kočárku, kde se ta opěrka sklopí a prostor zabere.

Joie Mytrax tím, že rukojeť má kratší (i když otočnou) bude vleže vysoké osobě překážet určitě.

Joie Mytrax

Coletto Joggy je na tom jednoznačně lépe, ale určitě nečekej, že Tvé nohy budou mít luxusní prostor. Pokud mám poradit z těchto dvou, poradím Coletto, ale zkusím ještě dát nějakou inspiraci...

Coletto Joggy

Emmaljunga NXT30 (https://www.malvik.cz/Kocarky/Sportovni-kocarky...) by byl jistě jedním z mých favoritů, v tomto případě. Rukojeť se totiž i natáčí i vysouvá, takže si ji přizpůsobíš opravdu dost.

Emmaljunga NXT30

Thule Spring by mohl taky vyhovět, neboť rukojeť se vysouvá, a jako tříkolka nerovnosti zvládne fajn.

Thule Spring

A z těch natáčecích s dostatečnou přechodností terénem a rukojetí (trošku) vzdálenější doporučím ještě Baby Jogger City Elite.

Baby Jogger City Elite

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.