Roan Bloom, Roan Bass Next versus Roan Ivi. Který je nejlepší?

Zodpovězené
22. srp 2023

Ahoj,

potřebovala bych poradit ohledně rozdílu mezi kočárky Roan Bloom, Roan Bass Next a Roan Ivi.

Roan jsme si vybrali kvůli dobré zkušenosti mé sestry a odpružení. Podle sestry není až tak těžký. Kromě této značky měli v obchodě lépe odpružené jen Bebetto (nechci nafukovací kolečka a je těžší) a Moon Resea (neměl odpružení na kolech, ale na hluboké korbě).

Naše první miminko by se nám mělo narodit na přelomu 09-10/2023 a podle gynekoložky má být větší. Takže velikost korby je důležitá.

Bydlíme na vesnici, budu kočárkovat po chodnících i horších cestách. Polní cesty spíše ne.

Mezi Roan Bloom, Roan Bass Next a Roan Ivi vidím rozdíl v konstrukci podvozku (není tam ta jedna tyčka na odpružení, která se dá i vypnout). Nevýhoda u Ivi je asi kratší délka sportovní části. Sestra říkala, že na Bloomu se dá ještě prodloužit.

Jaký je Tvůj názor?

Děkuji

Ahoj,

Roan Bass Next je moderní kočárek určený pro rodiče, kteří se pohybují po nerovných cestách vesnice. Vyšší váha nemá vliv na dobrou manipulovatelnost a ovládání jednou rukou. Obousměrné sportovní sezení lze napolohovat do skoro naprosto rovného lehu. Sportovní sezení patří k těm prostornějším na trhu, proto v něm bude mít pohodlí i větší dítě (maximálně do 15 kg).

Roan Bloom je Bass-u velmi podobný. Je to také moderní kočárek určený pro rodiče pohybující se po nerovných cestách vesnice. I přes vyšší 13,5 kg váze je velmi dobře manipulovatelný a lze s ním i houpat. Obousměrné sportovní sezení lze napolohovat do skoro naprosto rovného lehu. Patří k těm prostornějším na trhu, proto v něm bude mít pohodlí i větší dítě (maximálně do 15 kg).

Roan Ivi je mezi Tebou vybraných kočárků nejtěžším. Má 15,1 kg a stejné prostorné sezení s vyšší 22kg nosností.

Hluboké korby mají stejné vnitřní délky 76x35 cm. Taková korba je vhodná pro letní miminko, které má dostatek místa v následujícím zimním období i s fusakem. Takže tohle bych moc neřešila.

Zaměř se spíše na funkce, které oceníš! Plus na to, zda lze kočárek skládat spolu s nasazeným sportovním sedadlem v jednom nebo v obou směrech. A jestli ho složíš jednou rukou, nebo budeš potřebovat obě. Například u Bass Next musíš kočárek rozložit, abys ho složila. Ale Ivi a Bloom sice nesložíš jednou rukou, ale za to ho složíš se sedadlem nasazeným v jakémkoli směru jízdy.

Další takovou funkcí je velikost stříšky a přítomnost rodičovského náhledového - poté ventilačního okna. Jsou důležité, protože jedno plní bezpečnostní funkci náhledu rodiče na dítě, a to druhé (buď se dá překrýt, nebo ne) má zase zajistit kvalitní cirkulaci čerstvého vzduchu k dítěti.

Je fajn mít názor kamarádky či sestry, ale řiď se při výběru správného kočárku pro Tebe raději vlastním názorem. Ty můžeš mít úplně jiné potřeby než měla Tvá sestra.

Pokud často a rádi cestujete ať už vlastním autem, autobusem nebo MHD, tak kočárky značky Roan jsou pro Tebe nevhodné. Jsou těžké, v kufru auta zaberou spoustu místa a jejich skládání není zcela praktické. Pozor i na množství použitých plastových prvků, které se opotřebovávají. Plast má také svoji životnost!

Také záleží i na tom, jakou autosedačku budeš chtít. Totiž ne každou autosedačku od značek Cybex či Britax nasadíš na jejich konstrukce.

Já spíše doporučuji kvalitu versus cenu. Zaměřuji se na výběr kočárků, které jsou lehké, snadno skladatelné, zaberou méně místa a vydrží co nejdéle (nejlépe až do konce kočárkovacího období. Tehdy je maminka spíše mění za lehoučký cestovní, protože dítě ještě nevydrží dlouhé procházky a potřebuje si odpočinout). Tedy mají 22 kg nosnost. Zároveň rodičům poskytují dostatečný komfort v každé situaci.

Osobně bych Ti spíše radila prohlédnout si kočárky Kinderkraft Nea, Britax Smile 5Z či Espiro Yoga.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka