Skladný a lehký kočárek na pražský městský terén. Bugaboo, Joolz, Stokke, Cybex..?

Zodpovězené
26. srp 2020

Dobrý den,

vybíráme pomalu kočárek pro naše první dítě. Naše požadavky na kočár jsou zejména váhové (lehký, abych ho byla schopná snadno dostat do schodů v MHD), dále jednoduchá složitelnost (podvozek budeme skládat denně doma, aby kočárek nepřekážel), skladnost (málo prostoru v kufru auta), a především univerzálnost, co se týká jízdních vlastností na různých površích. Žijeme v Praze, takže běžný pražský městský terén (včetně rozbitých chodníků a kočičích hlav), nicméně k tomu oceníme použitelnost do lehčího přírodního terénu (např. polní cesty atp., žádný velký terén). Snadná manipulace, ovladatelnost. A taky samozřejmě pohodlnost pro miminko.

Vozit budu převážně já, mám 170 cm, manžel občas, měří 190 cm, takže i výšková pohodlnost, samozřejmě spíše v můj prospěch 🙂, ale ráda bych, aby manžel neměl korbu u kotníků. Jednoduchý design.

Favoritem je Bugaboo Fox 2, zaujal mě též Joolz Hub, nicméně u toho si nejsem jistá jízdními vlastnosti, působí na mě jako městský kočár do města typu Dubaj, a ne do staré Prahy.

Koukala jsem i na značku Stokke, Cybex, ale tam mě konkrétní kočárek příliš nezaujal. Ráda si nechám poradit i jinou značku kočárku, který by shora uvedené splňoval.

Děkuji

Ahoj!

Tvůj favorit, Bugaboo Fox 2, je jednoznačně skvělým nápadem, a má pro Tvé potřeby samé výhody - kromě jedné, a poměrně podstatné. Není totiž až tak skladný. Píšeš, že v autě máte málo prostoru, a tudíž bych ho asi velmi nedoporučila - časem to bude boj. Bohužel, protože jinak je to fakt super kočárek přesně pro Tvé potřeby.

Bugaboo Fox 2

Joolz Hub by to podle mě všechno ustál, jízdně je opravdu příjemný, a i když ne terénní, je vcelku fajn odpružený; jenže problém zase vidím v tom, že je to maličký - nízký kočárek. Při vysokém muži bude vypadat jako kočárek pro panenky.

Joolz Hub

Pokud mohu poradit, zkus se podívat i na Baby Jogger City Premier. Ve skutečnosti poměrně velký kočárek, což zvládne i těžší povrchy, ale sestavíš ho i se sedadlem na placku. Já osobně bych asi nejdřív volila ten, a o to více, pokud nejste s partnerem nízcí.

Baby Jogger City Premier

Ještě bych zmínila Gesslein FX4 Life, což má zejména konstrukci poměrně lehkou a skladnou, a je přitom jízdně velmi příjemný a vyšší;

Gesslein FX4 Life

a pokud si schopná akceptovat i něco trochu nižšího, ale zároveň dostatečně robustního, koukni také na Mamas & Papas Ocarro.

Mamas&Papas Ocarro

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.